Jak vyčistit silikonové pouzdro?

Hlavním úkolem silikonového pouzdra je chránit váš telefon před poškrábáním a poškozením. Pokud zjistíte, že je obal znečištěný, je to pro vás důkaz, že tuto svou roli plní správně. Smartphony přeci většina z nás používá opakovaně každý den. Pokud chcete znovu obnovit jejich perfektní vzhled, doporučujeme vám obaly pravidelně čistit. Na následujících řádcích se dočtete, jak zbavit silikonová pouzdra nečistot.

Proč je čištění pouzdra důležité?

Jak vyčistit silikonové pouzdro

Váš chytrý telefon si zaslouží prvotřídní péči, vždyť představuje vaše spojení se světem. Perfektní vzhled není důležitý jen proto, aby byl telefon pěkný na pohled. Čištění obalu se doporučuje i kvůli jeho ochraně. Prach a malé částečky, které se pod kryt vlivem častého zacházení dostanou, mohou telefon poškrábat. Už proto je dobré obal pravidelně čistit.

Co budete k čištění krytu ze silikonu potřebovat?

• Isopropylalkohol

• Misku s vlažnou vodou

• Měkkou houbičku

• Jemné mýdlo

• Papírové utěrky

• Měkký hadřík

Běžné nečistoty a prach můžete z obalů snadno odstranit pomocí houbičky namočené ve vlažné vodě a měkkého hadříku. U houbičky vždy použijte pouze měkkou stranu, tou hrubou byste mohli pouzdra s motivem poškrábat. V případě hadříků se osvědčily ty k čištění brýlí nebo monitorů. Na odolnější skvrny můžete použít malé množství isopropylalkoholu. Pokud máte jednobarevný, nepotištěný obal, můžete vyzkoušet odstraňovač laku na nehty bez acetonu. Jednoznačně se vyhněte prostředkům na okna, čpavku či rozpouštědlům, stejně jako drsným a tvrdým kartáčům! Pouzdra čistěte pravidelně, aby špína neměla šanci poničit kryt telefonu.

Co se zažloutnutím silikonového pouzdra?

Jestli jste si pořídili světlé pouzdro na mobil, po čase se může stát, že na něm objevíte stopy zažloutnutí. Je to způsobeno tím, že obal je v jednom kuse vystavený znečistěným povrchům, vzduchu a rukama špinavýma od odolných látek, například tuků. Svůj díl na tom mohou nést i sluneční paprsky. Pokud doufáte, že přijdeme se snadným receptem, jak se zažloutnutí zbavit, nepotěšíme vás. Na internetu sice najdete rady jako vložit obal do bělidla, ale my vám to rozhodně nedoporučujeme. Bělidlo může silikon natrvalo narušit a s jakýmkoli potiskem se také můžete rozloučit.

Hledáte parádní pouzdro?

silikonové kryty s motivem

Pokud se právě rozhlížíte po originálním pouzdru na váš telefon, prolistujte si naše stránky a vyberte si ochranu podle svého. Vedle obalů na chytré telefony nabízíme spoustu krytů na tablet. Kromě pestrého sortimentu si můžete v naší kreativní dílně vytvořit vlastní pouzdro na míru.

Pouzdra na mobil Ověřit to

Petr Koudelka
Petr Koudelka

Milovník nových technologií, léta fascinován mobilními zařízeními. Vášnivý fanoušek gadgetů a tester GSM příslušenství. Nedávno - recenzent elektronických zařízení a redaktor. Ve volném čase se věnuje drátenictví a hraje na konzole. Na blogu etuo píše o problémech, se kterými se dennodenně setkávají uživatelé chytrých telefonů.

Hodnocení: 4.70 / 5.0 (17)
Tvůj názor
Zvolte jednu možnost z výše uvedených prosím.