Jak vyčistit reproduktor v telefonu?

Neustále jej máte u sebe. Do kapsy či kabelky jej vkládáte několikrát denně. Několik hodin jej každý den držíte v ruce. A to nemluvě o dlouhých minutách, kdy si jej přidržujete u ucha. Řeč je o mobilním telefonu. Ten dostává během svého života pořádně zabrat. Není proto divu, že při odborném testování bylo na mobilním telefonu objeveno více bakterií než na záchodě. Ve všech portech mobilních zařízení se tedy logicky hromadí velké množství nečistot. Ovšem jak se jich můžete zbavit? Jak telefon šetrně očistit, aby byl opět jako nový? Na to se podíváme v následujících řádcích.

Reproduktory hrají méně hlasitě, je potřeba je vyčistit

Jednou za půl roku věnujeme všichni našim domácnostem pořádnou péči. Umýváme okna, měníme záclony a závěsy, pereme, čistíme, smýčíme, umýváme… A přesně takovou pozornost bychom měli jednou za čas věnovat i našim smartphonům. Nosíme je přece jen neustále u sebe, několikrát denně je vezmeme do rukou a trávíme na nich klidně dlouhé hodiny. Navíc v případě, že se reproduktor ve vašem telefonu skutečně hodně zanese, přestane hrát nahlas a vy tak zbytečně zvyšujete hlasitost puštěné hudby nebo videí a tím i zvyšujete spotřebu energie. To ale není nutné! Jak tedy správně vyčistit reproduktor v telefonu?

Jak na menší nečistoty?

stlačený vzduch

Co se týče malých nečistot a prachových částeček, s těmi si poradí obyčejný vzduch. V některých případech stačí do reproduktoru fouknout a je opět čistý. Jindy vám s tím pomůže stlačený vzduch v plechovce. Stačí nasměrovat trysku vodorovně k otvorům reproduktoru. Takovou plechovku se stlačeným vzduchem seženete ve specializovaných prodejnách.

Na větší nečistoty se zubním kartáčkem

zubní kartáček

V případě větších či odolnějších nečistot vám stlačený vzduch příliš nepomůže. Proto je nutné přejít k manuální pomůcce. V tomto případě hovoříme o klasickém zubním kartáčku. Sáhnout můžete buď po vyřazeném obyčejném kartáčku, anebo po jednosvazkovém zubním kartáčku, se kterým se dostanete i do malých otvorů. Každopádně doporučujeme zvolit kartáček s měkkými štětinami, abyste si telefon nezničili.

Přilepte všechny nečistoty

malování pásky

Poslední možnost zahrnuje lepící pásku a nůžky. Ustřihněte si z lepící pásky malý kousek, který přilepte v otvoru reproduktoru. Lepící pásku opatrně sejměte. Proceduru můžete několikrát opakovat, abyste dosáhli dokonalého výsledku.

Jak předcházet zaneřáděnému reproduktoru?

dřevěné pouzdra

Jak tomu všemu předcházet? Jak si zajistit dokonale čistý reproduktor ve vašem telefonu na dlouhá léta? Schovejte svůj telefon do praktického  dřevěného pouzdra. To na váš telefon dokonale padne a ochrání jej proti malým prachovým částečkám i větším nečistotám. Díky dřevěnému pouzdru na telefon nebudete muset svůj smartphone tak často čistit a navíc bude chráněn i proti mechanickému poškození.

dřevěné pouzdra ověřit to!

Petr Koudelka
Petr Koudelka

Milovník nových technologií, léta fascinován mobilními zařízeními. Vášnivý fanoušek gadgetů a tester GSM příslušenství. Nedávno - recenzent elektronických zařízení a redaktor. Ve volném čase se věnuje drátenictví a hraje na konzole. Na blogu etuo píše o problémech, se kterými se dennodenně setkávají uživatelé chytrých telefonů.

Zvolte jednu možnost z výše uvedených prosím.