Jak v telefonu nastavit zamknutí obrazovky?

U smartphonů je zamykání obrazovky naprostou nezbytností. Odemčené telefony totiž s oblibou volají nebo posílají zprávy z tašky nebo kapsy a tomu je lepší se vyhnout. I přestože chytré telefony jako je Samsung, Huawei, Xiaomi nebo Motorola pracují na bázi stejného operačního systému, funkce zámku obrazovky mají umístěné jinde. Proč to tak je?

Existuje několik důvodů:

• Odlišné grafické překryvy.

• Rozdíly v rozhraní, které vytvořil výrobce.

• Jiná verze operačního systému Android.

Kód, grafický znak nebo biometrie? 

Jak v telefonu nastavit zamknutí obrazovky? ID obličeje v telefonu

Obrazovku smartphonu je možné zamknout několika způsoby: pomocí kódu, grafického znaku, funkce rozpoznávání obličeje či sítnice anebo otisk prstu. Ve druhém případě si sami volíte, jaký vzorec se bude k odemčení obrazovky používat. Biometrie, tj. rozpoznávání obličeje, duhovky či otisku prstu, se jeví jako velmi užitečná cesta, ale ne vždy je spolehlivá. Stačí vlhký nebo zašpiněný prst či brýle a telefon zůstane nedobytně uzamčený.

Zamykání obrazovky iPhone

Jak v telefonu nastavit zamknutí obrazovky? vzor zamku telefonu

Firma Apple umožňuje odemykat telefony iPhone všemi uvedenými způsoby: prostřednictvím Face ID, Touch ID nebo samotného kódu. Jak zamykání v telefonech iPhone nastavit? U starších modelů bez ID obličeje a ID dotyku přejděte do Nastavení >> Kód a potom vyberte možnost Povolit kód. Kód dvakrát zadejte a potvrďte. Pro Face ID nebo Touch UD je třeba postupně otevřít Nastavení -> Face ID -> Kód a nastavení -> Touch ID -> Kód. 

Zamykání obrazovky Samsung

Pokud chcete nastavit zamykání obrazovky telefonu Samsung, přejděte do Nastavení a otevřete záložku Zámek obrazovky. Právě v ní si můžete vybrat možnost kódu, znaku či hesla. Podobný postup vás čeká v případě, že chcete změnit nastavení biometrie. Otevřete Nastavení a klikněte na Biometrie a zabezpečení.

Zamykání obrazovky Xiaomi

Zamykání obrazovky smartphonů Xiaomi najdete opět v Nastavení. Stačí otevřít záložku Zabezpečení a Obrazovka uzamčení nebo Obrazovka zámku. Přesný název této funkce závisí na konkrétní verzi Androidu.

Zamykání obrazovky Huawei

Jak v telefonu nastavit zamknutí obrazovky? čtenář na Huawei

Pokud chcete nastavit zamykání obrazovky na telefonu Huawei, přejděte do Nastavení a najděte funkci Zámek obrazovky a heslo. Na výběr budete mít ze dvou možností: Styl zámku obrazovky a Heslo. Právě tady se nastavuje heslo, kód nebo se ukládají biometrické funkce. V nejnovějších chytrých telefonech Huawei je možné najít zamykání obrazovky v Nastavení -> Zabezpečení a soukromí. V této záložce najdete všechny dostupné možnosti: heslo i biometrické funkce.

Zamykání obrazovky Motorola

V chytrých telefonech Motorola nastavíte zamykání obrazovky postupnou volbou Nastavení -> Zabezpečení -> Zámek obrazovky. Tuto možnost najdete také v záložce Umístění a zámky -> Zabezpečení.

Zamykání obrazovky LG

Pokud chcete nastavit jakoukoli variantu zamykání obrazovky (kód, grafický znak, biometrie) v telefonech LGpřejděte na Nastavení, zvolte Zámek obrazovky nebo Nastavení -> Displej -> Obrazovka uzamčení.

Zamykání obrazovky je základ

Jak v telefonu nastavit zamknutí obrazovky? Zamek telefonu Apple

Nastavení zámku obrazovky je jedna z prvních věcí, kterou byste měli po spuštění nového smartphonu udělat. Dává to smysl. V telefonu nosíme spoustu soukromých dat a aplikací, ke kterým by neměl mít přístup nikdo třetí. Uzamčený smartphone také chrání před bezkontaktními platbami, takže nikdo nemůže utrácet na váš účet. Zkrátka, ať už jste zvolili jakýkoli způsob zamykání obrazovky, vždycky je to lepší, než žádný zámek nemít.

Pouzdra na mobil Ověřit to!

Petr Koudelka
Petr Koudelka

Milovník nových technologií, léta fascinován mobilními zařízeními. Vášnivý fanoušek gadgetů a tester GSM příslušenství. Nedávno - recenzent elektronických zařízení a redaktor. Ve volném čase se věnuje drátenictví a hraje na konzole. Na blogu etuo píše o problémech, se kterými se dennodenně setkávají uživatelé chytrých telefonů.

Hodnocení: 4.50 / 5.0 (10)
Tvůj názor
Zvolte jednu možnost z výše uvedených prosím.