Jak urychlit nabíjení telefonu?

Téměř každý majitel chytrého telefonu se alespoň jednou ocitl v situaci, kdy se baterie zařízení začala vybíjet právě v okamžiku, kdy bylo telefonu nejvíce zapotřebí. Na následujících řádcích si řekneme, jak zkrátit dobu nabíjení telefonu na minimum tak, aby bylo možné přístroj co nejdřív znovu použít.

Urychlení nabíjení telefonu

telefon vypnutý

Pokud chcete nabíjení telefonu zrychlit, postupujte podle následujících kroků:

1. Smartphone vypněte - když je telefon vypnutý, nespotřebovává žádnou elektřinu, takže veškerá energie může proudit pouze do baterie.

2. Zapněte režim Letadlo - při režimu Letadlo se automaticky vypne funkce vyhledávání signálu, což opět zvýší účinnost nabíjení.

3. Odhlaste se ze sociálních sítí - pokud se nechcete vzdát všech funkcí telefonu, alespoň se odhlaste ze sociálních sítí, které spotřebovávají spoustu energie.

4. Používejte pouze originální příslušenství - použití špatných nabíječek a kabelů (například poškozených nebo neoriginálních) může škodit baterii a snižovat účinnost jejího nabíjení. Používejte pouze příslušenství se značkou kvality CE.

Nabíječka telefonu

5. Namísto USB portu používejte nabíječku - nabíječka připojená do zásuvky nabíjí telefon vždy rychleji než kabel připojený USB k počítači.

telefon a Nabíječka

6. Umístěte telefon na chladnější místo - i vysoké teploty totiž mají negativní dopad na výkon a životnost baterie.

Pokud se budete řídit těmito jednoduchými tipy, váš telefon se bude nejen nabíjet rychleji, ale jeho baterie vydrží déle. Pamatujte na to, že situacím, kdy se musíte svého smartphonu vzdát, protože má vybitou baterii, můžete snadno předejít. Stačí si opatřit powerbanku a náhradní energii budete mít vždy po ruce.

Nabíjačky pre mobilné telefóny

Petr Koudelka
Petr Koudelka

Milovník nových technologií, léta fascinován mobilními zařízeními. Vášnivý fanoušek gadgetů a tester GSM příslušenství. Nedávno - recenzent elektronických zařízení a redaktor. Ve volném čase se věnuje drátenictví a hraje na konzole. Na blogu etuo píše o problémech, se kterými se dennodenně setkávají uživatelé chytrých telefonů.

Hodnocení: 4.40 / 5.0 (10)
Tvůj názor
Zvolte jednu možnost z výše uvedených prosím.