Jak uložit kontakty z telefonu do Google účtu

Mít kontakty uložené i jinde než v telefonu je víc než dobrý nápad. Je to totiž vaše pojistka pro případ nepříjemné nehody. V případě ztráty nebo zničení telefonu o kontakty nepřijdete. Jednoduše je stáhnete do nového zařízení.

Potřebujete účet na Google

Pro zálohování kontaktů z chytrého telefonu s operačním systémem Android potřebujete mít založený účet na Google. To je velice jednoduché. Jděte na stránku Google a zadejte založit účet. Google vás požádá o pár údajů, ale nejsou jiné než u jiných poskytovatelů mailových či cloudových služeb.

I děti mohou mít kontakty na Google

Pro menší děti, které už mají vlastní telefon, má Google dětský účet. I na ten jdou kontakty zálohovat, stejně jako na ten dospělácký. Navíc zde mohou rodiče nastavit různá omezení, jako je stahování aplikací jen s povolením rodiče nebo omezený přístup na YouTube.

Nastavení Google účtu v mobilu

telefon a notebook

V chytrém telefonu se systémem Android vyhledejte složku se službami Google a přihlaste se vašimi přihlašovacími údaji na Google účet. V nastavení telefonu potom zaškrtněte synchronizaci kontaktů v mobilu s Google účtem.

Jak na nové kontakty

Budete-li přidávat nový kontakt do mobilu, smartphone se vás zeptá, kam jej chcete uložit. Vyberte možnost uložení kontaktu přímo do Google účtu. Budete tak mít nový kontakt ihned synchronizován.

Kde najdete kontakty na Google

Všechny vaše zálohované kontakty najdete v e-mailové službě Google na adrese mail.google.com. Pod záložkou Gmail – Kontakty máte nyní vše, co jste měli v mobilu.

Jednoduchá správa kontaktů v Google

V Kontaktech na Gmailu můžete kontakty jednoduše spravovat. Lze je mazat, přepisovat, spojovat, přidávat informace. Správa na počítači je jenom přece trochu pohodlnější než v smartphonu. I když i tam můžete s kontakty manipulovat. Vše se vám již synchronizuje.

I iOS od Applu má svůj zálohovací systém

Samozřejmě i konkurenční systém iOS od Applu má systém zálohování dat. Smartphony Apple mají veškerá data zálohovaná do Cloudu a speciálních aplikací Apple.

Pouzdra na mobil Ověřit to

Petr Koudelka
Petr Koudelka

Milovník nových technologií, léta fascinován mobilními zařízeními. Vášnivý fanoušek gadgetů a tester GSM příslušenství. Nedávno - recenzent elektronických zařízení a redaktor. Ve volném čase se věnuje drátenictví a hraje na konzole. Na blogu etuo píše o problémech, se kterými se dennodenně setkávají uživatelé chytrých telefonů.

Hodnocení: 4.40 / 5.0 (16)
Tvůj názor
Zvolte jednu možnost z výše uvedených prosím.