Jak účinně vyčistit telefon od nečistot a bakterií

Už jste také slyšeli, že mobil má na sobě více bakterií než záchodové prkénko? Připadá vám to přitažené za vlasy? Bohužel je to holá skutečnost. Jen si představte svůj běžný den. Na co všechno sáhnete, a pak vezmete do ruky mobil.

Dodržujeme všechna hygienická pravidla, umýváme si ruce po toaletě i příchodu zvenčí, zkrátka nejsme žádní čuníci, na mobil zapomínáme. Hovory bereme bez ohledu na čistotu rukou, čteme zprávy na toaletě nebo hrajeme hry při jídle. Mobil nemá šanci. Naštěstí existuje dostatek profesionálních čisticích prostředků pro chytrý telefon, které nám pomáhají mobily udržet v čistotě a bez bakterií.

Suché čištění

telefon a mikrovlákno

Ideální je suché čištění, které je k citlivé elektronice nejšetrnější. Skvělým pomocníkem jsou utěrky z mikrovlákna. Známe je třeba jako hadřík na čištění brýlí. Speciální materiál přitáhne nečistoty, prach i mastnotu. Mobil čistíme opatrně krouživými pohyby. V žádném případě na hadřík netlačíme. Zvláště na obrazovku telefonu buďte opatrní.

Speciální spreje

stlačeného vzduchu

Pro očištění mobilu můžete využít čistící spreje určené speciálně na mobily nebo spreje na obrazovky počítačů. Pro otření ale použijte velice jemný hadřík, který obrazovku mobilu nepoškrábe. Výborné jsou spreje s antibakteriálním efektem. Odstraní nejen špínu, ale i nežádoucí bakterie, které se na telefonu usídlily.

Čistící ubrousky

Skvělou variantou jsou čisticí prostředky pro chytrý telefon ve formě ubrousků. S jedním ubrouskem zvládnete vyčistit obrazovku i zadní kryt telefonu. Ubrousky jsou napuštěné speciálním přípravkem, který účinně odstraní nečistoty, mastnotu i prach. Čistící ubrousky bývají baleny po jednom kuse. Praktické balení oceníte v každodenním provozu. Jeden ubrousek schovejte do kapsičky kabelky nebo tašky k notebooku. Budete je tak mít neustále po ruce.

Čištění krytů a obalů na mobil

telefon a mýdlo

Kvalitní obaly na mobil se mimo jiné vyznačují i snadnou údržbou. Nejjednodušeji vyčistíte silikonové a plastové kryty na mobil. Stačí jen kryt sundat, jemně umýt teplou vodou a saponátem. Po důkladném vysušení můžete kryt znovu nasadit. Pouzdra na telefon a obaly z eko kůže vyčistíte opatrně hadříkem nebo jednorázovým ubrouskem.

Pouzdra na mobil Ověřit to

Petr Koudelka
Petr Koudelka

Milovník nových technologií, léta fascinován mobilními zařízeními. Vášnivý fanoušek gadgetů a tester GSM příslušenství. Nedávno - recenzent elektronických zařízení a redaktor. Ve volném čase se věnuje drátenictví a hraje na konzole. Na blogu etuo píše o problémech, se kterými se dennodenně setkávají uživatelé chytrých telefonů.

Zvolte jednu možnost z výše uvedených prosím.