Jak u telefonu zamaskovat prasklou obrazovku?

Displej dnešních mobilních telefonů zpravidla pokrývá 60 - 90% čelního panelu. Nelze se tedy divit, že poškození obrazovky je jedna z nejčastějších poruch, kterou smartphony utrpí. Co dělat, když se vám v důsledku pádu na obrazovce objeví nevzhledné praskliny? Jde je vůbec nějak zamaskovat? V následujícím článku si řekneme, jak na to.

Jak zabránit tomu, aby prasklá obrazovka ovlivňovala vzhled telefon?

Jak u telefonu zamaskovat prasklou obrazovku? telefon s prasklou obrazovkou

Na rozdíl od některých škrábanců nejde praskliny na obrazovce tak úplně skrýt (viz také: Jak odstranit škrábance z dotykové obrazovky?). Snadno však docílíte toho, aby vám při běžné manipulaci s telefonem nijak nevadily či dokonce aby se staly ozdobou vašeho displeje. Stačí, když budete postupovat podle následujících kroků:

1. Nasaďte na obrazovku ochranné příslušenství

Sklo nebo ochranná fólie zabrání tomu, aby se popraskání a spolu s tím i celý problém ještě více zhoršoval. Kromě ochrany obrazovky navíc toto příslušenství výrazně zvýší komfort při dalším užívání popraskaného smartphonu. Díky němu budou vaše prsty opět hladce klouzat po rovnoměrném povrchu bez stop popraskání.

2. Nastavte si na displej zajímavou tapetu

Jak u telefonu zamaskovat prasklou obrazovku? popraskaný telefon

Šikovně zvolená tapeta dokáže zcela změnit vzhled vašeho telefonu. Obrázek s pěstí, nohou, botou, cihlou či kamenem namířeným proti obrazovce způsobí, že prasklina na displeji bude vypadat jako součást tapety. 

3. Oprava vrchní vrstvy displeje

Pokud vám nápad s tapetou nestačí, nabízí se ještě jedno řešení - renovace displeje. Pomocí této techniky je možné oddělit a vyměnit pouze vrchní, poškozenou vrstvu displeje. Na rozdíl od výměny celého displeje, která se často finančně nevyplatí, je cena za renovaci vrchní vrstvy obrazovky mnohem příznivější.

Na závěr jedno drobné varování: na internetu najdete spousty rad, jak zamaskovat prasklou obrazovku. Většina z nich vám však nejen že nepomůže, ale může způsobit i nenávratné poškození vašeho smartphonu. Nápady jako je lití oleje na displej nebo jeho potírání směsí z prášku do pečiva opravdu ignorujte. Jediné, čeho docílíte, bude zničený mobil. Velmi vám proto doporučujeme se jich vyvarovat.

ochranné folié a tvrzené skla Ověřit to!

Petr Koudelka
Petr Koudelka

Milovník nových technologií, léta fascinován mobilními zařízeními. Vášnivý fanoušek gadgetů a tester GSM příslušenství. Nedávno - recenzent elektronických zařízení a redaktor. Ve volném čase se věnuje drátenictví a hraje na konzole. Na blogu etuo píše o problémech, se kterými se dennodenně setkávají uživatelé chytrých telefonů.

Hodnocení: 4.70 / 5.0 (11)
Tvůj názor
Zvolte jednu možnost z výše uvedených prosím.