Jak telefon aktualizovat?

Pravidelné aktualizování telefonu má celou řadu výhod: zlepšuje a zvyšuje výkon i zabezpečení zařízení a chrání ho před viry. Na následujících řádcích si řekneme, jak aktualizovat telefon se systémem Android i IOS.

Aktualizace telefonu se systémem Android

Aktualizace telefonu se systémem Android

Jak aktualizovat telefon s Androidem (např. Samsung, Huawei, LG, HTC, Sony, Xiaomi, Motorola):

1. Připojte telefon k internetu (zapněte Wi-Fi nebo mobilní data).

2. Otevřete „Nastavení telefonu“.

3. Najděte a vyberte možnost „Aktualizace softwaru/Aktualizace systému“.*

4. Počkejte, až telefon vyhodnotí stav aktualizací a v případě potřeby je spustí.

* V závislosti na značce či modelu smartphonu můžete funkci „Aktualizace softwaru či systému“ najít v nejrůznějších záložkách, např. „Systém“, „O telefonu“ nebo „Centrum aktualizací“. Pokud chcete příslušnou funkci ve vašem smartphonu snadno a rychle najít, doporučujeme použít vyhledávač, který je běžnou součástí „Nastavení“.

Aktualizace smartphonu IPhone

Aktualizace smartphonu IPhone

Upgrade telefonu od značky Apple:

1. Prostřednictvím sítě Wi-Fi připojte iPhone k internetu.

2. Postupně vyberte možnosti: „Nastavení“ >> „Obecné“ >> „Aktualizace“.

3. Klikněte na „Stáhnout a nainstalovat“. Pokud se zobrazí zpráva, že proces bude vyžadovat dočasné odstranění aplikací, musíte s tím souhlasit kliknutím na možnost: „Pokračovat“ (odstraněné aplikace se vám po ukončení aktualizace opět vrátí).

4. Klikněte na možnost „Instalovat“ nebo „Později“ >> „Instalovat dnes večer“ (telefon budete muset předem dobít nebo ho nechat připojený k nabíječce přes noc).

5. Pokud to bude nezbytné, zadejte kód.

Telefony Apple můžete aktualizovat i přes program iTunes. Jestli to chcete provést, jednoduše připojte svůj iPhone k počítači, otevřete iTunes, vyberte zařízení, které chcete aktualizovat a klikněte na možnosti: "Shrnutí" >> "Vyhledat aktualizace" >> „Stáhnout a aktualizovat“. I v tomto případě můžete být vyzváni, abyste zadali kód.

Doufáme, že se vám díky našim tipům povedlo telefon aktualizovat a že od teď bude vaše zařízení fungovat lépe a efektivněji.

Pouzdra na mobil Ověřit to

Petr Koudelka
Petr Koudelka

Milovník nových technologií, léta fascinován mobilními zařízeními. Vášnivý fanoušek gadgetů a tester GSM příslušenství. Nedávno - recenzent elektronických zařízení a redaktor. Ve volném čase se věnuje drátenictví a hraje na konzole. Na blogu etuo píše o problémech, se kterými se dennodenně setkávají uživatelé chytrých telefonů.

Hodnocení: 4.60 / 5.0 (12)
Tvůj názor
Zvolte jednu možnost z výše uvedených prosím.