Jak synchronizovat iPhone s MacBookem?

Synchronizace iPhonu s MacBookem je skvělá vymoženost, která je jednou z hlavních výhod Apple zařízení. Tímto způsobem můžete rychle a pohodlně přenést konkrétní hudbu, fotografie, textové dokumenty a mnoho dalšího. Proces je automatický, takže vám nezabere drahocenný čas. Díky tomuto procesu používáte nejnovější software a máte fyzickou zálohu svých dat.

Synchronizace iPhone s MacBookem krok za krokem

1. Jak synchronizovat iPhone s MacBookem?

Synchronizaci iPhonu s MacBookem lze provést při prvním připojení telefonu k počítači přes USB kabel. Počítačový program Finder na MacBooku okamžitě zobrazí informace o novém zařízení. Po kliknutí na tyto informace by se v postranním panelu Finderu měly objevit možné možnosti synchronizace iPhonu s MacBookem: obecné a 9 tematických synchronizaci (včetně hudby, filmů a knih). Lidé, kteří používají služby jako iCloud Photos nebo Apple Music, nemusí synchronizovat fotky a hudbu, protože jsou automaticky synchronizovány jiným softwarem.

Jako uživatel máte možnost vybrat si data, která chcete synchronizovat mezi iPhonem a MacBookem. Nejrychlejším řešením je vybrat konkrétní kategorie dat (například veškerou hudbu), ale můžete vybrat i konkrétní soubory (například jednotlivé hudební skladby) nebo použít oba způsoby podle potřeby. Stojí za zvážení zvolit druhou, složitější možnost, protože omylem smazaný soubor na MacBooku zmizí i z iPhonu při další synchronizaci.

Po potvrzení nastavení synchronizace kliknutím na „Použít“ smartphone aktualizuje soubory při každé synchronizaci s počítačem. Můžete také vybrat možnost automatické synchronizace, která je v obecných nastaveních na liště tlačítek. Lišta ve spodní části okna zobrazeného na vašem MacBooku vám říká, kolik volného místa je na vašem iPhone k dispozici po dokončení synchronizace.

Bezdrátová synchronizace iPhone s MacBookem

2. Jak synchronizovat iPhone s MacBookem?

Pokud máte iPhone s iOS 5 nebo novějším, je možné nakonfigurovat i bezdrátovou synchronizaci. Přestože je pomalejší než kabelová synchronizace, je pohodlná a mnoho uživatelů ji preferuje. Kabel USB můžete v případě potřeby vždy znovu použít pro přenos větších souborů (neovlivní to výchozí nastavení). Vše, co musíte udělat, je připojit váš iPhone a MacBook ke stejné Wi-Fi síti. První synchronizace zařízení však musí být ještě provedena přes USB kabel.

Stejně jako u klasické synchronizace musíte vybrat iPhone v postranním panelu Finder na vašem MacBooku. Poté přejděte na možnost „Obecné nastavení“ na liště tlačítek, která se zobrazí. Zobrazí se rozevírací seznam s různými možnostmi, ze kterých musíte vybrat „Zobrazit tento iPhone na Wi-Fi“.

Po potvrzení metody Wi-Fi synchronizace tlačítkem „Použít“ se iPhone objeví ve Finderu pokaždé, když se dostane do dosahu Wi-Fi sítě, kterou váš MacBook používá. Před odpojením USB kabelu od iPhonu nezapomeňte kliknout na tlačítko pro vysunutí na postranním panelu Finderu. Tímto způsobem bude synchronizace přes Wi-Fi vždy aktivní.

pouzdra na mobil ověřit to!

Petr Koudelka
Petr Koudelka

Milovník nových technologií, léta fascinován mobilními zařízeními. Vášnivý fanoušek gadgetů a tester GSM příslušenství. Nedávno - recenzent elektronických zařízení a redaktor. Ve volném čase se věnuje drátenictví a hraje na konzole. Na blogu etuo píše o problémech, se kterými se dennodenně setkávají uživatelé chytrých telefonů.

Hodnocení: 4.60 / 5.0 (10)
Tvůj názor
Zvolte jednu možnost z výše uvedených prosím.