Jak synchronizovat hudbu z iTunes s Androidem?

iTunes je velmi pohodlná aplikace pro poslech hudby na počítači, a i proto ji velmi často používají lidé, kteří nemají zařízení Apple. Velkou výhodou iTunes je možnost synchronizace hudby mezi jinými zařízeními, například počítačem a telefonem iPhone. Je však možné synchronizovat iTunes s Androidem? Zde je několik způsobů, jak to můžete udělat.

Přenášení hudby z iTunes do telefonu přes USB kabel

1. Jak synchronizovat hudbu z iTunes s Androidem?

Pokud nechcete pro synchronizaci iTunes s telefonem používat žádnou další službu nebo aplikaci, přenos hudebních souborů přes USB je pro vás nejjednodušším řešením. Připojte telefon k počítači, použijte správce zařízení a jednoduše přesuňte hudbu ze složky iTunes do složky s hudbou ve vašem telefonu. Jedná se o poměrně jednoduchý a rychlý způsob přenosu oblíbené hudby, i když nezapomínejte, že jste limitováni vnitřní pamětí telefonu.

Stáhněte si aplikaci Apple Music pro Android

Přestože Apple donedávna nevytvářel aplikace pro zařízení s operačním systémem Android, boj o zákazníky přinutil značku poskytovat službu Apple Music i pro Android. Je k dispozici na zařízeních s Androidem 5.0 nebo novějším. Jeho používání vyžaduje registraci a přihlášení pomocí Apple ID – musí být stejné, jaké používáte pro přihlášení do iTunes. Kromě možnosti synchronizace s iTunes je Apple Music službou streamování hudby, a proto vyžaduje placené předplatné.

Je třeba zmínit, že pokud máte přístup k neomezené hudební knihovně v Apple Music, už není důležité mít přístup k hudbě shromážděné přes iTunes. Proto obvykle v této situaci uživatelé používají iTunes k poslechu hudby z Apple Music a ne naopak.

Přeneste hudební knihovnu iTunes pomocí Google Play Music

Ne každý ví, že služba Google Play Music (brzy YouTube Music) je kompatibilní s iTunes. Chcete-li synchronizovat iTunes s Google Play Music, musíte si stáhnout správce Google Play Music do počítače a aplikaci Google Play Music do telefonu. Po nastavení služby v počítači si můžete vybrat umístění hudby, kterou chcete přenést do telefonu, do vaší knihovny iTunes. Správce Google Play Music spustí přenos vybraných hudebních souborů.

Po synchronizaci aplikace Google Play Music se správcem Google Play Music v počítači váš telefon automaticky začne přehrávat novou hudbu. Upozorňujeme, že přenos velké hudební knihovny může chvíli trvat. Telefon však nemusíte fyzicky připojovat k počítači.

Synchronizace iTunes s Androidem přes aplikaci doubleTwist

Lidé, kteří nechtějí využívat službu Google Play Music, mohou využít alternativu v podobě bezplatné aplikace doubleTwist (možnost „pro“ této aplikace vyžaduje poplatek, tato verze však není nutná). Aplikaci si musíte stáhnout do počítače i do telefonu.

Po stažení a nainstalování aplikace na obě zařízení si můžete zvolit způsob synchronizace dat: přes USB nebo placenou aplikaci AirSync. Poté musíte v nastavení aplikace v počítači povolit používání knihovny iTunes. Pomocí možnosti „Sync“ můžete přenést celou svou hudební sbírku iTunes do svého telefonu. Hudební skladby se ve vašem telefonu zobrazí v přehrávači doubleTwist i v jakémkoli jiném hudebním přehrávači, který upřednostňujete. ITunes se synchronizuje s Androidem díky aplikaci iSyncr.

iSyncr je aplikace pro zařízení s operačním systémem Android, která byla vytvořena speciálně pro jejich synchronizaci s iTunes. Stačí si jej stáhnout do telefonu přes obchod Google Play a také jeho protějšek do počítače. Přenos knihovny z iTunes do paměti telefonu je možný pouze pomocí USB kabelu. Aplikaci musíte povolit synchronizaci s iTunes. Po přenesení vybraných hudebních souborů budou dostupné v jakémkoli přehrávači v telefonu.

pouzdra na mobil ověřit to!

Petr Koudelka
Petr Koudelka

Milovník nových technologií, léta fascinován mobilními zařízeními. Vášnivý fanoušek gadgetů a tester GSM příslušenství. Nedávno - recenzent elektronických zařízení a redaktor. Ve volném čase se věnuje drátenictví a hraje na konzole. Na blogu etuo píše o problémech, se kterými se dennodenně setkávají uživatelé chytrých telefonů.

Hodnocení: 4.70 / 5.0 (13)
Tvůj názor
Zvolte jednu možnost z výše uvedených prosím.