Jak stahovat aplikace v telefonech iPhone?

Pokud chcete plně využít možností, které váš iPhone nabízí, vyplatí se do něj nainstalovat užitečné aplikace. Proces stahování a instalace aplikací v telefonech iPhone je naštěstí velmi jednoduchý. Postupně si jednotlivé kroky projdeme. 

Účet Apple ID

Jak stahovat aplikace v telefonech iPhone? Apple ID

Kdo chcete používat App Store, musíte mít Apple ID. Pokud váš iPhone funguje a můžete ho normálně používat (např. volat), tento účet již máte. Aby bylo možné iPhone vůbec používat, Apple ID je naprostou nezbytností.

Jak si na iPhone stáhnout aplikaci nebo hru?

Jak stahovat aplikace v telefonech iPhone? Appstore

Pokud si chcete stáhnout aplikaci nebo hru pro iPhone, musíte spustit App Store. Jednotlivé aplikace a hry si můžete vybírat z navržených možností nebo si je můžete vyhledat sami. Po kliknutí na konkrétní aplikaci či hru se zobrazí možnost Stáhnout, když je tato možnost zdarma, anebo se objeví cena, pokud je to placené. 

Po dalším kliknutí se nabídnou možnosti: Instalovat nebo Koupit. V této fázi je nutné zadat heslo nebo, pokud máte v telefonu nastavené dotykové ID, je nutné použít otisk prstu. Po dokončení stahování klikněte na hlavní aktivační tlačítko a přejděte na domovskou obrazovku, kde by se aplikace či hra měla objevit.

Vyhledávání

V App Store můžete najít aplikace a hry několika způsoby:

•  zadáním názvu do vyhledávače (v seznamu se objevují položky s názvem, který vás zajímá).

•  výběrem položky „nejlepší“. Ta obsahuje seznam nejlepších her a aplikací, které se dělí na placené, výhodné a bezplatné.

•  přechodem do sekce „kategorie“ a výběrem témat, která vás zajímají.

Současné stahování aplikace do několika zařízení Apple

Jak stahovat aplikace v telefonech iPhone? Ipad imac

Apple umožňuje stahovat a instalovat software na více zařízeních současně. To se zvláště vyplatí, pokud aplikace nakupujete, protože je pak nemusíte do žádného dalšího zařízení přetahovat. Po kliknutí na Koupit se aplikace prostě objeví na všech zařízeních, které jsou ke konkrétnímu Apple ID připojené. Pokud to chcete provést, přejděte do Nastavení -> iTunes a App Store. V sekci Automatické stahování najděte Aplikace. Funkci spustíte pomocí posuvníku.

Pouzdra na mobil Ověřit to!

Petr Koudelka
Petr Koudelka

Milovník nových technologií, léta fascinován mobilními zařízeními. Vášnivý fanoušek gadgetů a tester GSM příslušenství. Nedávno - recenzent elektronických zařízení a redaktor. Ve volném čase se věnuje drátenictví a hraje na konzole. Na blogu etuo píše o problémech, se kterými se dennodenně setkávají uživatelé chytrých telefonů.

Hodnocení: 4.50 / 5.0 (10)
Tvůj názor
Zvolte jednu možnost z výše uvedených prosím.