Jak si v telefonu pořídit snímek obrazovky?

Na telefonu vás něco zaujalo? Chcete si rychle zaznamenat vtipnou konverzaci s přáteli? Dosáhli jste rekordního skóre ve hře a chcete se jím pochlubit kamarádům? Narazili jste na něco zajímavého na internetu? Nebo se vám něco v mobilu pokazilo? Nezáleží na tom, co zrovna děláte, s kým zrovna jste, nebo jaký máte mobil. Každý se alespoň jednou v životě dostane do situace, kterou chce jednoduše a rychle zaznamenat. Důvodů, proč byste mohli potřebovat udělat snímek obrazovky na svém mobilním telefonu, může být celá řada. Na počítači by nad tím asi nikdo nepřemýšlel a rovnou stiskl tlačítko PrtScr. Ale co na mobilním telefonu? Na něm se tak triviální úloha může v mžiku proměnit v obtížně řešitelný problém. Pokud tedy neznáte ten správný postup. V tomto článku vám ale prozradíme, jak na to. Jak v telefonu udělat screenshot obrazovky?

Screenshot obrazovky v operačním systému Android

telefon samsung

Začneme mobilními telefony s operačním systémem Android. Ty dnes používá stále drtivá většina uživatelů. Průzkumy ukazují, že až 80 % uživatelů chytrých telefonů má jako operační systém ve svém smartphonu právě Android. Jak si můžete v telefonu s Androidem pořídit snímek obrazovky? Je to jednoduché.

Vezměte si do ruky svůj chytrý telefon, řekněme třeba Samsung Galaxy A7. Otevřete si stránku, konverzaci nebo hru, kterou chcete zaznamenat screenshotem obrazovky. A následně zároveň podržte tlačítko vypnutí (power) a tlačítko pro snížení hlasitosti (dolní).

A jak poznáte, že vytvoření screenshotu proběhlo bez problémů? Obrazovka vašeho mobilního telefonu velice rychle problikne a udělá typický zvuk pro focení. Tak poznáte, že se fotka vytvořila. Abyste měli skutečně jistotu, navštivte galerii ve vašem telefonu, kde bude snímek uložen. Se screenshotem obrazovky můžete samozřejmě dále pracovat a upravovat jej.

Screenshot obrazovky v operačním systému iOS

iPhone

Podobně to funguje také u mobilních telefonů značky Apple. Ani v tomto případě si nemusíte stahovat žádnou speciální jednoúčelovou aplikaci slibující jednoduché pořízení snímků obrazovky. Stačí si opět zapamatovat správnou kombinaci tlačítek a screenshot obrazovky je na světě.

Obrazovku smartphonu Apple vyfotíte, pokud současně podržíte tlačítko pro zamykání mobilu a hlavní tlačítko (domů). Je to stejně jednoduché, jako v případě telefonů s Androidem. Snímek následně opět naleznete v galerii telefonu. Pokud se vám fotografie nelíbí, můžete s ní dále pracovat. To už je ale zcela na vašem uvážení.

Co když se vám screenshot nepodaří udělat?

telefon android

Máte ve svém mobilním telefonu starší verzi operačního systému Android? Snažili jste se udělat screenshot obrazovky, ale nic se nestalo? Pak vás bohužel nemine stažení speciální aplikace k vytvoření snímku obrazovky. Starší verze operačního systému Android totiž nepodporují tuto funkcionalitu. Ovšem v případě novějších verzí operačního systému Android či operačního systému iOS žádnou speciální aplikaci nepotřebujete.

Pouzdra na mobil Ověřit to

Petr Koudelka
Petr Koudelka

Milovník nových technologií, léta fascinován mobilními zařízeními. Vášnivý fanoušek gadgetů a tester GSM příslušenství. Nedávno - recenzent elektronických zařízení a redaktor. Ve volném čase se věnuje drátenictví a hraje na konzole. Na blogu etuo píše o problémech, se kterými se dennodenně setkávají uživatelé chytrých telefonů.

Hodnocení: 4.10 / 5.0 (13)
Tvůj názor
Zvolte jednu možnost z výše uvedených prosím.