Jak sdílet Wi-Fi z telefonu s více zařízeními?

Váš telefon se dokáže nejen připojit k síti Wi-Fi, ale máte-li přístup k mobilním datům, můžete telefon použít i jako router Wi-Fi pro jiná elektronická zařízení. Jedná se o užitečnou funkci, například pokud jste ve vlaku, kde nefunguje Wi-Fi, a chcete k prohlížení webu použít svůj tablet nebo notebook.

Co je potřeba ke sdílení Wi-Fi z telefonu?

1. Jak sdílet Wi-Fi z telefonu s více zařízeními?

Používání telefonu jako Wi-Fi routeru pro jiná zařízení je možné ve většině moderních telefonů. Budete potřebovat funkci s názvem „osobní hotspot“, „Sdílení internetu“, „Wi-Fi router“ nebo „tethering“. Najdete ji v nastavení telefonu. Kromě toho potřebujete také aktivní mobilní data z vašeho tarifního plánu.

Sdílení Wi-Fi z telefonu - návod

2. Jak sdílet Wi-Fi z telefonu s více zařízeními?

Níže krok za krokem vysvětlíme, jak můžete sdílet Wi-Fi z telefonu s několika dalšími zařízeními.

1. Zapněte datový balík na svém telefonu a to tak, že přejdete do nastavení mobilní sítě, následně vyberte kartu s mobilním datovým připojením, na které byste chtěli aktivovat přenos dat. Telefon zobrazí informaci, že mohou být účtovány poplatky za přenos – tuto informaci je třeba akceptovat.

2. Opět vyberte nastavení mobilní sítě, kde najdete kategorii s názvem „osobní hotspot“, „sdílení internetu“, „Wi-Fi router“ nebo „tethering.“ Zadáním můžete nastavit název svého zařízení (zobrazí se jako dostupné síťové Wi-Fi) , jakož i heslo potřebné k navázání spojení. Je obzvlášť důležité nastavit heslo, protože zabrání používání dat z telefonu nežádoucími uživateli.

3. Po nastavení názvu zařízení a hesla Wi-Fi můžete aktivovat osobní hotspot. Obvykle vše, co musíte udělat, je klepnout na posuvnou ikonku v horní části nastavení. Následně by se vaše síť měla zobrazit pro ostatní zařízení.

Počet zařízení, která mohou využívat síť Wi-Fi sdílenou vaším telefonem, není omezen. Je však třeba si uvědomit, že přílišná zátěž sítě přispěje k pomalejšímu přenosu dat, jakož i k jejich rychlejší spotřebě. Hotspot v telefonu je mimořádně náročný i na baterii telefonu.

pouzdra na mobil ověřit to!

Petr Koudelka
Petr Koudelka

Milovník nových technologií, léta fascinován mobilními zařízeními. Vášnivý fanoušek gadgetů a tester GSM příslušenství. Nedávno - recenzent elektronických zařízení a redaktor. Ve volném čase se věnuje drátenictví a hraje na konzole. Na blogu etuo píše o problémech, se kterými se dennodenně setkávají uživatelé chytrých telefonů.

Hodnocení: 4.70 / 5.0 (13)
Tvůj názor
Zvolte jednu možnost z výše uvedených prosím.