Jak ripovat fotografie z telefonu iPhone do počítače?

Přenášení fotografií z mobilů iPhone do počítače má hned několik výhod. V první řadě budete mít zálohu svých fotek pro případ, že se váš smartphone trvale porouchá. Vedle toho získáte možnost prohlížet si a upravovat snímky na větší obrazovce. Na následujících řádcích si řekneme, jak snadno stáhnout fotografie z telefonů od firmy Apple do počítačů Mac i PC.

Ripujte fotografie z telefonu iPhone do počítače pomocí USB kabelu

Jak ripovat fotografie z telefonu iPhone do počítače? iPhone, laptop, USB kabel

Přenesení fotografií do počítače můžete provádět pomocí kabelu i bezdrátově. V prvním případě budete potřebovat USB kabel (je to stejný kabel, který se používá k nabíjení telefonů iPhone).

I. Při přenosu fotografií z telefonů iPhone do počítače Mac prostřednictvím USB kabelu postupujte podle následujících kroků:

1. Pomocí USB kabelu připojte svůj iPhone k počítači Mac.

2. Pokud je to nezbytné, zadejte kód pro odemknutí telefonu. Jakmile se zobrazí zpráva „Důvěřovat tomuto počítači“, klikněte na možnost „Důvěřovat“.

3. Jestli se aplikace „Fotografie“ v počítači nespustí automaticky, otevřete ji ručně.

4. Zkontrolujte, zda se v aplikaci „Fotografie“ objevily všechny fotky a nahrávky, které jste ve svém iPhonu měli (pokud ne, klikněte na „Import“, který najdete v horní části okna této aplikace).

5. Vyberte fotografie, které chcete stáhnout a klikněte na „Importovat vybrané“. Pokud chcete přenést všechny nové fotky, klikněte na „Importovat všechny nové fotografie“.

6. Svůj iPhone potom můžete od počítače odpojit.

II. Pokud chcete pomocí kabelu stáhnout fotografie z telefonu iPhone do klasického PC, řiďte se těmito pokyny:

1. Pomocí USB kabelu připojte iPhone k PC.

2. Pokud je to nezbytné, zadejte přístupový kód. Až se zobrazí zpráva „Důvěřovat tomuto počítači?“, klikněte na možnost „Důvěřovat“.

3. Otevřete složku „Tento počítač“ a vyhledejte v seznamu váš Apple iPhone.

4. Přejděte do složky DCIM, označte všechny nebo některé fotky a přeneste je do počítače (na plochu nebo do složky, kterou jste vytvořili dříve).

5. Odpojte iPhone od počítače.

Přenos fotografií z telefonu iPhone do počítače pomocí cloudu

Jak ripovat fotografie z telefonu iPhone do počítače? iphone a laptop

Kromě přenosu fotografií ze smartphonu iPhone do počítače pomocí USB kabelu můžete využít také synchronizaci cloudu. Jestli jste cloud dosud nepoužívali, musíte nejprve ve svém iPhonu nastavit službu iCloud. To se provádí tak, že otevřete „Nastavení telefonu“, potom postupně zvolíte možnosti: [Vaše jméno] >>“ iCloud“ >> „Fotografie“ a odkliknete „iCloud Photos“.

I. Jestli chcete ripovat fotografie z telefonu iPhone do Macu prostřednictvím cloudu, zvolte následující postup:

1. Povolte na svém iPhonu Wi-Fi.

2. Otevřete v počítači Mac: „Předvolby systému“ >> „iCloud“.

3. Klikněte na tlačítko „Možnosti“ vedle složky „Fotografie“ a vyberte „iCloud Photos“.

4. Zvolte položku „iCloud Photo Library“ a fotogalerie se mezi oběma zařízeními automaticky synchronizuje. *

II. Při ripování fotografií ze smartphonu iPhone do klasického počítače pomocí cloudu postupujte následovně:

1. Zapněte na iPhonu Wi-Fi.

2. Stáhněte si do svého počítače aplikaci iCloud pro Windows a program otevřete.

3. Klikněte na tlačítko „Možnosti“, kterou najdete vedle položky „Fotografie“.

4. Z nabízených variant vyberte „iCloud Photo Library“ a fotogalerie bude mezi oběma zařízeními automaticky synchronizována. *

Jak ripovat fotografie z telefonu iPhone do počítače? obrázky v telefonu

*Je dobré vědět, že synchronizace zahrnuje také mazání fotografií. Když odstraníte fotky z jednoho zařízení, automaticky se vymažou i z galerie v tom druhém. Pokud chcete zabránit náhodnému odstranění fotografií, uložte je raději na pevný disk počítače. V počítačích Mac se to dělá tak, že otevřete aplikaci „Fotografie“ a postupně vyberete možnosti „Soubor“ >> „Export“ >> „Exportovat fotografie“ a vyberete složku, kam chcete snímky přesunout. Jestli jste majitelem klasického PC, zkopírujte fotografie z aplikace „iCloud“ a vložte je do vybrané složky.

Snad vám tyto tipy pomohly jednoduše přenést fotky z telefonu iPhone do počítače a odteď si je můžete užívat na velké obrazovce.

Pouzdra na mobil Ověřit to

Petr Koudelka
Petr Koudelka

Milovník nových technologií, léta fascinován mobilními zařízeními. Vášnivý fanoušek gadgetů a tester GSM příslušenství. Nedávno - recenzent elektronických zařízení a redaktor. Ve volném čase se věnuje drátenictví a hraje na konzole. Na blogu etuo píše o problémech, se kterými se dennodenně setkávají uživatelé chytrých telefonů.

Zvolte jednu možnost z výše uvedených prosím.