Jak resetovat telefon?

Je to sice krajní řešení, ale někdy je reset smartphonu nezbytný. Nejčastěji ho potřebujeme, když se telefon začne chovat nestandardně. Některá z aplikací se kousne a nejde ukončit. Může zamrznout i celý telefon. Nebo zkrátka přestane správně reagovat na povely zadávané dotykem prstů či tlačítky. Pak přichází na řadu restart.

Vynucený restart telefonu (soft reset)

Jak resetovat telefon - telefony

Nejbezpečnější a nejněžnější řešení, když smartphone přestane poslouchat. Pokud je to jen trochu možné, dejte mu předost před vypínáním telefonu. Je to bezpečnější pro software mobilu i pro uložená data. U androidu najdeme možnost restartovat telefon při delším stisku power tlačítka. U iPhonu stiskněte a držte tlačítko pro zapínání zařízení a přetažení posuvníku mobil vypněte.

Tvrdý restart mobilu (hard reset)

Tlačítko power přidržte aspoň na 10 vteřin a s ním i tlačítko pro zvyšování hlasitosti. U Applu se tlačítka liší podle verze iPhonu. U posledních modelů je to rychlé zmáčknutí tlačítka pro zvyšování hlasitosti, pak rychlé zmáčknutí tlačítka pro zeslabení hlasitosti a nakonec stisknout a držet power button dokud se nezobrazí logo Applu. Tento reset využijete, pokud telefon úplně zamrzne a nereaguje na nic. Po restartu normálně naběhne.

Vypnutí telefonu

telefon apple

Může se hodit, pokud se telefon přehřívá. Po vypnutí ho pak nechejte chvíli vychladnout. Nicméně vypnutí telefonu se doporučuje jednou za čas udělat. Odborníci tvrdí, že se tím vyhneme chybám systému a zpomalení smartphonu.

Vyjmutí baterie

Zamrzlý telefon pomůže restartovat vyjmutí baterie. Samozřejmě to jde pouze u mobilů, které mají vyměnitelnou baterii. U těch, které mají integrovanou baterii, o tuto možnost přicházíme.

Tovární reset (faktory reset)

Krajní řešení, které zvolte, pouze pokud není zbytí. Mobil se vrátí do továrního nastavení. Znamená to, že přijdete o všechna uložená data (pokud je nemáte smartphone spárovaný s cloudem) i o všechna nastavení. Mobil do továrního nastavení můžete resetovat povelem, který najdete v Nastavení telefonu. U iPhonu pomůže aplikace iTunes.

Jde to, ale i kombinací tlačítek. U Androidu je to přidržení tlačítka pro zapínání a zároveň tlačítka pro ztlumení hlasitosti dokud telefon nezavibruje. Pak pusťte vypínací tlačítko a dál držte tlačítko pro ztlumení hlasitosti, dokud se neobjeví vykřičník. Následně zmáčkněte tlačítka zvýšit hlasitost, snížit hlasitost, zapnutí mobilu a snížit hlasitost.

Pouzdra na mobil Ověřit to

Petr Koudelka
Petr Koudelka

Milovník nových technologií, léta fascinován mobilními zařízeními. Vášnivý fanoušek gadgetů a tester GSM příslušenství. Nedávno - recenzent elektronických zařízení a redaktor. Ve volném čase se věnuje drátenictví a hraje na konzole. Na blogu etuo píše o problémech, se kterými se dennodenně setkávají uživatelé chytrých telefonů.

Zvolte jednu možnost z výše uvedených prosím.