Jak resetovat Bluetooth v telefonu?

Bluetooth ve vašem telefonu nefunguje, jak má, takže nemůžete spárovat svůj smartphone s jiným zařízením? Pokud jste majitelem telefonu s operačním systémem Android, možná je na čase Bluetooth resetovat. To jinými slovy znamená vymazat jeho mezipaměť. Teď však zůstává otázka: jak na to?

Proč se Bluetooth v telefonu zasekává?

1. Jak resetovat Bluetooth v telefonu?

Bluetooth se může, stejně jako každá jiná funkce v telefonu, zaseknout. Běžně se to stává zvlášť u smartphonů, které už pamatují nějaký ten pátek a po celou dobu užívání u nich nebyl důvod obnovovat tovární nastavení (viz článek Jak resetovat telefon?). Pokud k němu nechcete přistoupit ani teď, a my se vůbec nedivíme, můžete ještě sáhnout po resetu funkce Bluetooth. Představuje to nejjednodušší řešení, pokud telefon jinak funguje dobře a potíže přináší pouze tato funkce.

Jak Bluetooth resetovat?

Chybně fungující Bluetooth se nejčastěji pozná podle toho, že není možné telefon spárovat s jiným zařízením nebo další zařízení rozpoznat. V takové situaci je dobré přistoupit k resetu Bluetooth. Přinejmenším si takto ověříte, zda za poruchovostí vězí pouze přetížená mezipaměť nebo zda je to problém složitější povahy. Pokud chcete vymazat mezipaměť Bluetooth v telefonu, postupujte podle následujících kroků:

1. Přejděte do hlavního nastavení smartphonu.

2. Klikněte na Správce aplikací.

3. Otevřete si seznam všech aplikací. V závislosti na modelu telefonu se jednotlivé položky mohou lišit. Je však důležité, abyste přitom viděli všechny aplikace, které jsou v systému nainstalované.

4. V seznamu vyhledejte aplikaci Bluetooth. Seznamy jsou obvykle seřazené abecedně, takže hledání Bluetooth by měla být hračka.

5. Přejděte na podrobná nastavení aplikace a vyhledejte v nich informace o vnitřní paměti.

6. Tyto informace o vnitřní paměti by měly zahrnovat možnosti: „Vymazat data“ či „Vymazat mezipaměť“. Potvrďte je, protože to je právě to, oč nám běží.

7. Okno nastavení zavřete a smartphone restartujte.

8. Po restartu by funkce Bluetooth měla běžet jako nová. Všechna dříve zapamatovaná zařízení byste po resetu funkce již neměli najít. Každé párování bude nutné provést znovu. Teď už by to však mělo jít hladce.

pouzdra na mobil ověřit to!

Petr Koudelka
Petr Koudelka

Milovník nových technologií, léta fascinován mobilními zařízeními. Vášnivý fanoušek gadgetů a tester GSM příslušenství. Nedávno - recenzent elektronických zařízení a redaktor. Ve volném čase se věnuje drátenictví a hraje na konzole. Na blogu etuo píše o problémech, se kterými se dennodenně setkávají uživatelé chytrých telefonů.

Hodnocení: 4.50 / 5.0 (10)
Tvůj názor
Zvolte jednu možnost z výše uvedených prosím.