Jak propojit telefon s počítačem?

Připojení smartphonu k počítači přináší celou řadu výhod, za všechny uveďme nahrávání fotografií nebo zálohování souborů. Většinu telefonů připojíme k počítači pomocí standardního USB kabelu, v některých případech můžete pro tento účel použít také připojení Bluetooth.

Použijte USB kabel

Jak propojit telefon s počítačem? USB kabel

K připojení telefonu k počítači vám stačí stejný USB kabel, který používáte k nabíjení smartphonu - většina nabíječek totiž odpojitelný kabel již obsahuje. Při připojování musí být počítač i telefon zapnuté. Pokud je smartphone vypnutý, pravděpodobně se po připojení k počítači pouze přepne do režimu nabíjení.

Ujistěte se, že máte USB kabel kompatibilní s oběma zařízeními

Pro chytré telefony nové generace, jako jsou Samsung Galaxy S10 nebo Huawei P30, se používají kabely typu USB. Pokud na svém notebooku správný kabel nebo konektor nemáte, bude třeba si opatřit vhodný adaptér.

Konfigurace přes USB

Jak propojit telefon s počítačem? telefonni pocitac

Po připojení telefonu k počítači chvíli vyčkejte, než se zařízení nakonfigurují. Po několika sekundách by se na vašem smartphonu měla objevit informace o tom, jak chcete USB připojení používat. Můžete si vybrat:

• režim nabíjení

• elektrické připojení

• přenos souborů nebo používání zařízení jako MIDI (digitální rozhraní pro hudební nástroje).

Podobně se v počítači zobrazí okno s nápisem „Co chcete s tímto zařízením dělat?“. Možnosti výběru jsou:

• import fotografií a videí

• používání telefonu jako multimediálního zařízení

• otevření zařízení pro prohlížení souborů

• nečinnost

Jak se připojit k telefonu přes Bluetooth?

Jak se připojit k telefonu přes Bluetooth? pocítac s telefonem Bluetooth

Pro připojení počítače a telefonu přes Bluetooth je nezbytné, aby obě zařízení tento typ propojení podporovaly. Ve svém smartphonu zapněte Bluetooth, najdete ho například v Nastavení, a následně Připojení zařízení. V počítači Bluetooth také najdete v Nastavení, kde by měla být záložka Bluetooth a další zařízení. Právě tady se zobrazí, že počítač je možné detekovat pomocí Bluetooth pod jeho konkrétním názvem.

Spárování zařízení prostřednictvím sítě Bluetooth

V nastavení Bluetooth v telefonu najděte záložku Dostupná zařízení a v ní vyberte název našeho počítače. Po několika sekundách se na ploše objeví zpráva, zda chcete zařízení spárovat. Pokud ano, následuje kód PIN, který se musí shodovat v obou zařízeních. Po jeho úspěšném zadání jsou zařízení synchronizované. V závislosti na modelu telefonu můžete odteď mimo jiné přenášet soubory nebo přehrávat hudbu z reproduktorů počítače.

Příslušenství k mobilu Overiť to!

Petr Koudelka
Petr Koudelka

Milovník nových technologií, léta fascinován mobilními zařízeními. Vášnivý fanoušek gadgetů a tester GSM příslušenství. Nedávno - recenzent elektronických zařízení a redaktor. Ve volném čase se věnuje drátenictví a hraje na konzole. Na blogu etuo píše o problémech, se kterými se dennodenně setkávají uživatelé chytrých telefonů.

Hodnocení: 4.60 / 5.0 (12)
Tvůj názor
Zvolte jednu možnost z výše uvedených prosím.