Jak připravit telefon do servisu?

Smartphony jsou stejně jako jiná elektronická zařízení náchylná k poruchám a mechanickým poškozením. Často si dokážeme pomoci sami, ale někdy je potřeba svěřit telefon do rukou odborníků v servisu. Především pokud je mobil stále v záruce. I když jsou lidé v servisu profesionálové, je lepší telefon na pobyt v servise připravit. Značkové servisy mají přípravu zařízení dokonce v oficiálních pokynech. Podívejte se, co vše je potřeba udělat.

1. Zálohovat, zálohovat, zálohovat

pouzdro, sim karta - Jak připravit telefon do servisu?

I pracovníci v servisech jsou pouze lidé a čas od času se stane, že se fotografie ze soukromého mobilu objeví na sociálních sítích bez vědomí majitele. Navíc svému chytrému telefonu často svěřujeme citlivá data, hesla a obchodní komunikaci. Před tím než odevzdáte telefon do servisu, všechna data zálohujte. Kontakty, maily, nastavení aplikací i fotografie, na nic nezapomeňte.

2. Zpět do továrního nastavení

Pokud jste si jistí, že máte vše zálohováno, vraťte telefon zpět do továrního nastavení. Tím vše kompletně vymažete. Smartphone bude ve stejném stavu, jako po prvním puštění.

3. Vyndejte externí paměťovou kartu

Často nám základní paměť telefonu nestačí a tak si pomáháme externími kartami. Než ponesete smartphone do servisu nezapomeňte paměťovou kartu vyndat a uschovat doma.

4. Doklad o koupi

Pokud je telefon v záruce nebo pokud to vyžadují podmínky servisu, najděte doklad o koupi mobilu a přiložte ho k telefonu.

5. Důkladné zabalení

Víte-li, že nebudete smartphone předávat přímo do rukou pracovníka servisu, je dobré telefon důkladně zabalit. Předejdete poškození při přepravě. Ideální je původní krabička od telefonu, ale málokdo ji dnes schovává. Pokud ji nemáte, najděte jinou krabičku vhodné velikosti. Mobil navíc zabalte do igelitu a přelepte jej izolepou. Pokud je krabička větší, je dobré mobil přilepit ke dnu. Při dopravě se nebude zbytečně pohybovat.

Když odesíláme mobil do servisu, došlo k většímu poškození a čeká nás doba nepohodlí s půjčeným smartphonem. Proto je lepší nehodám předcházet. Těm mechanickým můžeme předejít, když má mobil kvalitní obal na mobil. Skvělé jsou odolné obaly nebo knížková pouzdra na mobil, která chrání i citlivý displej.

Pouzdra na mobil Ověřit to

Petr Koudelka
Petr Koudelka

Milovník nových technologií, léta fascinován mobilními zařízeními. Vášnivý fanoušek gadgetů a tester GSM příslušenství. Nedávno - recenzent elektronických zařízení a redaktor. Ve volném čase se věnuje drátenictví a hraje na konzole. Na blogu etuo píše o problémech, se kterými se dennodenně setkávají uživatelé chytrých telefonů.

Hodnocení: 4.30 / 5.0 (15)
Tvůj názor
Zvolte jednu možnost z výše uvedených prosím.