Jak připojit herní konzole k telefonu?

V současné době je stále více oblíbených her k dostání ve verzi pro smartphony a tablety. Dotykové ovládání na displejích mobilních zařízení však po nějakém čase začne být únavné a nepohodlné. Navíc neumožňuje takovou rychlost či přesnost, jakou některé hry vyžadují. Naštěstí existuje snadné řešení, které má každý fanoušek her pravděpodobně po ruce. K mobilním telefonům a tabletům jde připojit konzole Xbox nebo Playstation. Na následujících řádcích se dočtete, jak přes kabel k mobilním telefonům s platformou Android herní konzole Xbox a Playstation připojit.

Připojení konzole Xbox k telefonu či tabletu

xbox

V první řadě budete potřebovat kabel USB OTG, který je nezbytný k připojení ke konzoli Xbox. Jedná se o kabel vybavený vstupy mikro USB a USB. Pokud chcete připojit konzoli Xbox k vašemu smartphonu, jednoduše zasuňte Mikro USB konektor do telefonu a USB vstup do příslušného otvoru na konzoli.

Xbox systém Android automaticky rozpozná, stačí pouze stisknout černé tlačítko pro spárování zařízení a telefonu. Jakmile otevřete jakoukoli hru, měla by jít pohodlně ovládat ovladačem, který je součástí konzole Xbox.

Připojení konzole Playstation k smartphonu či tabletu

playstation

Pokud chcete připojit herní konzoli Playstation k telefonu se systémem Android, v první řadě budete opět potřebovat kabel USB OTG. Potom stačí jednoduše připojit vstup mikro USB ke smartphonu či tabletu a USB vstup do USB portu na herní konzoli. Konzole, telefony značky SONY, smartphony a tablety výrobců, které pracují na platformě Android, jsou v naprosté většině případů kompatibilní, takže konzole by měla být chytrým zařízením automaticky rozpoznaná. Pokud tomu tak není, můžete použít aplikaci s názvem Sixaxis Enabler. Ta je však bohužel zpoplatněná.

kabely do telefonu

Petr Koudelka
Petr Koudelka

Milovník nových technologií, léta fascinován mobilními zařízeními. Vášnivý fanoušek gadgetů a tester GSM příslušenství. Nedávno - recenzent elektronických zařízení a redaktor. Ve volném čase se věnuje drátenictví a hraje na konzole. Na blogu etuo píše o problémech, se kterými se dennodenně setkávají uživatelé chytrých telefonů.

Zvolte jednu možnost z výše uvedených prosím.