Jak připevnit na mobilní telefon ochrannou folii?

Pokud si nechcete na váš mobilní telefon pořizovat kryt na mobilní telefon, možná uvažujete o ochranné folii. Je velmi tenká, ale přesto spolehlivě ochrání váš mobilní telefon před rýhami a škrábanci. Aplikace polykarbonátové folie na mobilní telefon není náročné, ale vyžaduje jistou přesnost a zručnost. Proto vám vysvětlíme, jak folii rychle a efektivně připevnit.

Krok za krokem si nyní popíšeme základní postup při upevňování  ochranné folie  na váš mobilní telefon. Jedná se o velmi snadnou záležitost a když dodržíte základní pokyny pro upevnění ochranné folie, určitě se vám to povede hned napoprvé. Zároveň pro vás máme několik tipů pro případ, kdy pod ochrannou folií vzniknou větší či menší bubliny a budete muset připevňovat ochrannou folii na mobilní telefon od začátku.

1. Zajistěte si čisté pracovní místo. Odstraňte z povrchu stolu, na kterém budete pracovat veškerý prach a nečistoty. Pečlivě si umyjte také ruce, abyste na displeji mobilního telefonu nezanechali žádné stopy od potu a mastnosty. Připravte si kapesník z mikrovlákna.

Krok 1. Jak připevnit na mobilní telefon ochrannou folii?

2. Obrazovku chytrého vyčistěte kapesníkem či hadříkem z mikrovlákna. Tento krok je obzvláště důležitý, protože i drobné nečistoty mohou vést k tvorbě vzduchových bublin pod ochrannou folií na mobilní telefon. Po důkladném vyčištění displeje se ho už nedotýkejte prsty.

Krok 2. Jak připevnit na mobilní telefon ochrannou folii?

3. Připravte si ochrannou folii, kterou chcete umístit na obrazovku mobilního telefonu.

Krok 3. Jak připevnit na mobilní telefon ochrannou folii?

4. Odlepte první vrstvu ochranné folie. Pokud chcete před aplikací ochranné folie přidat univerzální film z polykarbonátu, musíte jej zmenšit na velikost obrazovky vašeho chytrého telefonu. Chcete-li to provést, stáhněte si šablonu z webových stránek výrobce pomocí kódu dodaného s folií a obkreslete ji.

Krok 4. Jak připevnit na mobilní telefon ochrannou folii?

5. Poté můžete ochrannou folii aplikovat na mobilní telefon tak, že se její okraje přizpůsobí okraji displeje.

Krok 5. Jak připevnit na mobilní telefon ochrannou folii?

6. Na obrazovku chytrého telefonu můžete rovnou použít odpovídající folii.

Krok 6. Jak připevnit na mobilní telefon ochrannou folii?

7. Ochrannou folii rovnoměrně přitlačte k povrchu obrazovky a přitlačte ho kapesníčkem z mikrovlákna. Díky tomu zajistíte rovnoměrný proces lepení.

Krok 7. Jak připevnit na mobilní telefon ochrannou folii?

8. Pokud i přes veškerou snahu vzniknou pod ochrannou folií na displej vzduchové bubliny, můžete ochrannou folii na mobilní telefon jemně odlepit, a pak ji zkusit znovu přilepit a odstranit všechen vzduch.

Krok 8. Jak připevnit na mobilní telefon ochrannou folii?

9. Poté odstraňte i drobné vzduchové bublinky pod ochrannou folií na mobil stisknutím ochranné folie proti sítu.

Krok 9. Jak připevnit na mobilní telefon ochrannou folii?

10. Pokud má ochranná folie na mobilní telefon nějakou ochrannou horní vrstvu, vyjměte ji.

Krok 10. Jak připevnit na mobilní telefon ochrannou folii?

Vlastnosti ochranných folií na mobilní telefony

Velkou výhodou ochranné folie na mobilní telefony je její neviditelná průsvitná barva, ochranná folie je zároveň opravdu tenká, takže nijak nenavyšuje hmotnost vašeho mobilního telefonu. Má matný povrch, proto na ní neuvidíte žádné stopy mastnosty. Kvalitní ochranné folie jsou vyrobeny z polykarbonátu, proto jsou vemi odolné vůči drobným škrábancům, odřeninám a rýhám. Ochranná folie zároveň velmi pěkně zamaskuje odřeniny a drobné rýhy, které už na vašem mobilním telefonu jsou.

Ochranné folie nejsou příliš účinné při pádu mobilního telefonu na zem nebo v případě větších škrábanců. Pokud se rozhodnete obrazovku vašeho mobilního telefonu chránit ochrannou folií na mobilní telefony, určitě byste ho neměli vystavovat kontaktu s ostrými předměty. Zejména v kabelce či kapse byste pro něj měli vyčlenit speciální místo, aby se mobilní telefon nedostal do styku s klíči či jinými ostrými předměty. Ochranná folie na mobilní telefon zároveň chrání vaše zařízení před nánosy prachu a nečistot, které se v našem prostředí usazují prakticky všude a není možné se jim vyhnout.

Pokud hledáte alternativu k ochranné folii na mobilní telefon, můžete se podívat také na naši nabídku ochranných tvrzených skel na mobilní telefony. Jsou pevnější, ovšem také těžší a ochrání vaše zařízení při závažnějších nehodách, jako jsou například pády na zem. Pro pečlivější ochranu mobilního telefonu pak doporučujeme pouzdra na mobilní telefony.

ochranné folié a tvrzené skla Ověřit to!

Petr Koudelka
Petr Koudelka

Milovník nových technologií, léta fascinován mobilními zařízeními. Vášnivý fanoušek gadgetů a tester GSM příslušenství. Nedávno - recenzent elektronických zařízení a redaktor. Ve volném čase se věnuje drátenictví a hraje na konzole. Na blogu etuo píše o problémech, se kterými se dennodenně setkávají uživatelé chytrých telefonů.

Zvolte jednu možnost z výše uvedených prosím.