Jak převést kontakty z telefonu na SIM kartu

Uložení kontaktů z telefonu na SIM kartu využijete především v případě, že si uděláte radost a koupíte si nový telefon. Je to praktické a snadné řešení, které vám přenese kompletní kontakty z jednoho zařízení do druhého. Nic komplikovaného, stačí jen dva kroky a je hotovo.

Prostředí Androidu a převod kontaktů na SIM kartu

android telefon

Operační systém Android umožňuje ukládat kontakty do telefonu i na SIM kartu. Koupíte-li si nový telefon, můžete tak kontakty jednoduše převést pomocí SIM karty. Ve starém telefonu jděte do kontaktů a v nastavení najděte povel importovat kontakt na SIM. Pak SIM kartu vyjměte a vložte do nového telefonu. Opět jděte do kontaktů a tentokrát využijte povel exportovat kontakty ze SIM karty.

Pokud máte v telefonu nastavený svůj Google účet můžete využívat také ukládání kontaktů na účet. Benefitem je pak automatická synchronizace dat z Google účtu mezi všemi zařízeními, která využíváte. Stačí tedy nastavit u nového telefonu Google účet a kontakty (i další data) se vám tam přenesou samy. Nicméně pokud toto nemáte, vyplatí se využít paměti na SIM kartě.

Operační systém Apple iOS

Apple iPhone

Pořídili jste si iPhone? Pak s ukládáním kontaktů na SIM nepočítejte. Prostředí iOS s takovým využitím SIM karty nepočítá. Všechna data, i kontakty, se ukládají na iTunes nebo iCloud. Je to skvělý způsob zálohy, který však počítá s tím, že nemáte problém s připojením k internetu.

Přenášení kontaktů mezi iOS a Androidem

Díky tomu, že iOS neumožňuje přenášet kontakty na SIM kartu, musíte k přechodu mezi iPhonem a smartphonem s Androidem alternativní způsoby. Naštěstí jich existuje několik. Využít můžete e-mailového správce, iCloud i praktické aplikace. Nemusíte se bát, pryč jsou doby ručního přepisování kontaktů po večerech.

Pouzdra na mobil Ověřit to

Petr Koudelka
Petr Koudelka

Milovník nových technologií, léta fascinován mobilními zařízeními. Vášnivý fanoušek gadgetů a tester GSM příslušenství. Nedávno - recenzent elektronických zařízení a redaktor. Ve volném čase se věnuje drátenictví a hraje na konzole. Na blogu etuo píše o problémech, se kterými se dennodenně setkávají uživatelé chytrých telefonů.

Hodnocení: 4.50 / 5.0 (10)
Tvůj názor
Zvolte jednu možnost z výše uvedených prosím.