Jak přenést staré zprávy z Whatsappu do nového telefonu?

Ti z vás, kteří používáte aplikaci Whatsapp messenger a zároveň jste vyměnili svůj starý smartphone za jiný, jste si jistě položili otázku, jak dostat staré zprávy do nového telefonu? Výměna smartphonu totiž nemusí přinášet ztrátu vašich dosavadních konverzací. Sepsali jsme pro vás stručného průvodce, jak svou historii Whatsappu obnovit na jiném zařízení.

Instalace Whatsappu do nového telefonu

Na rozdíl od jiných oblíbených chatovacích aplikací Whatsapp, který si stáhnete do nového telefonu, nezobrazí automaticky historii zpráv ani seznam kontaktů, a to přestože jste se k němu přihlásili za použití stejného čísla jako v minulosti. Abyste o svou historii nepřišli, je třeba nejprve vytvořit zálohu na vašem starém smartphonu. Chaty a kontakty můžete při zálohování ukládat buď do vašeho Google účtu, nebo do paměti svého smartphonu.

Přenášení starých zpráv ve Whatsappu pomocí Google účtu

1. Jak přenést staré zprávy z Whatsappu do nového telefonu?

1. Jak přenést staré zprávy z Whatsappu do nového telefonu?

Jak už jsme zmínili, pokud chcete na svém novém telefonu staré zprávy z Whatsappu, musíte si nejdříve na starém smartphonu vytvořit zálohu. K tomu můžete použít například svůj Google disk. Stačí otevřít aplikaci Whatsapp a v nastavení aplikace zvolit sekci „Chaty“ a možnost „Záloha“. V ní je možné zadat zálohování na Google Disk. Tato varianta je velmi snadná a dostupná pro všechny, protože většina z nás má na Googlu účet (platí to pro jakéhokoli vlastníka chytrého telefonu se systémem Android). Kopie dat v cloudu je navíc bezpečnější než ta, která byla vytvořena na jakémkoli fyzickém datovém nosiči.

V nastavení zálohování zpráv ve Whatsappu je možné si zvolit zálohování dat každý den. Jde o velmi užitečnou funkci, protože se o kopírování zpráv už nebudete muset starat. Vedle toho je také dobré si nastavit využívání výhradně Wi-Fi sítí, abyste zbytečně nepřicházeli o svá data.

Jakmile máte své staré zprávy z Whatsappu zálohované ve vašem Google účtu, můžete si tuto aplikaci stáhnout a spustit ve svém novém smartphonu. Bude nutné přihlásit se na stejné telefonní číslo a potvrdit svou totožnost pomocí SMS kódu. Po správném přihlášení by aplikace měla sama detekovat zálohu na jednotce Google. Na displeji by se následně mělo zobrazit okno s dotazem, zda ji chcete obnovit.

Obnovování zálohy Whatsappu z micro SD karty

2. Jak přenést staré zprávy z Whatsappu do nového telefonu?

2. Jak přenést staré zprávy z Whatsappu do nového telefonu?

Pokud si nechcete ukládat zprávy z Whatsappu do svého Google účtu, můžete si vytvořit zálohu přímo ve svém telefonu. Zálohování na micro SD kartu byste v každém případě provést před výměnou smartphonu. Nový telefon však bude v tomto případě vyžadovat, abyste v něm paměťovou kartu vždy nosili. Některé ze současných smartphonů přitom mají tak velkou vnitřní paměť, že není nutné v nich vytvářet sloty pro paměťovou kartu, takže tato možnost tím pádem odpadá. Už proto je dobré si to předem ověřit.

Po vytvoření zálohy whatsappových zpráv na paměťovou micro SD kartu vložte tuto kartu do čtečky paměťových karet v novém smartphonu. Po spuštění by Whatsapp měl automaticky obnovit vaše zprávy a kontakty.

pouzdra na mobil ověřit to!

Petr Koudelka
Petr Koudelka

Milovník nových technologií, léta fascinován mobilními zařízeními. Vášnivý fanoušek gadgetů a tester GSM příslušenství. Nedávno - recenzent elektronických zařízení a redaktor. Ve volném čase se věnuje drátenictví a hraje na konzole. Na blogu etuo píše o problémech, se kterými se dennodenně setkávají uživatelé chytrých telefonů.

Hodnocení: 4.60 / 5.0 (12)
Tvůj názor
Zvolte jednu možnost z výše uvedených prosím.