Jak přejít z Androidu na iPhone krok za krokem

Změna smartphonu na nový model s sebou vždy přináší nutnost přesunu velkého množství dat, například fotek, kontaktů, poznámek nebo údajů z kalendáře. Ve stejném operačním systému je to vcelku jednoduché. Stačí se přihlásit ke stejnému Google účtu a obnovit na něm zálohu. Co ale dělat v případě, že chcete přejít z Androidu na iPhone?

Použijte speciální aplikaci

1. Jak přejít z Androidu na iPhone krok za krokem

1. Migrace z Androidu na iPhone - krok za krokem

Pro potřeby migrace z Androidu na iPhone vznikla speciální aplikace, která je k dispozici zdarma na Google Play. Najdete ji pod jménem se „Move to iOS“ nebo česky „Přechod na iOS“ a je kompatibilní s iPhony se systémem iOS 9 nebo novějším. S její pomocé můžete přenášet spoustu cenných dat, jako jsou fotografie, kontakty nebo textové zprávy. Aplikace však nedokáže přenést úplně všechna data, takže část z nich bude nutné přenést ručně. Co například nesvede, je přesun oblíbené hudby nebo souborů v PDF, protože ty se v obou zařízeních liší svým formátem.

Co také tato aplikace v žádném případě nedokáže, je přenos aplikací, které nejsou k dispozici v systému iOS nebo vyžadují placený přístup. Některé z těchto aplikací proto budou vyžadovat, abyste se po jejich novém stažení znovu přihlásili.

Před přenosem dat z Androidu na iPhone se vyplatí si ověřit, že nové zařízení dokáže pojmout všechny soubory z nového telefonu. Žádný iPhone nemá slot pro paměťovou kartu a některé mají relativně malou vnitřní paměť, třeba 32 GB.

Jak přenést data z Androidu do iPhonu?

2. Jak přejít z Androidu na iPhone krok za krokem

2. Migrace z Androidu na iPhone - krok za krokem

1. Přehoďte SIM kartu z telefonu s Androidem do iPhonu.

2. Zapněte iPhone a proveďte na něm prvotní nastavení, dokud se nezobrazí okno „Aplikace a data“. Odtud vyberte možnost „Přenos dat z Androidu“.

3. Připojte se na obou telefonech ke stejné Wi-Fi síti. Během migrace byste také měli připojit obě zařízení k nabíječce.

4. V telefonu s Androidem otevřete Google Play a stáhněte si odtud aplikaci „Přechod na iOS“. Aplikaci nainstalujte a po instalaci ji spusťte.

5. V aplikaci „Přechod na iOS“, kterou jste spustili v telefonu s Androidem, klikněte na „Další“ a odsouhlaste smluvní podmínky.

6. Zvolte možnost „Najít kód“, kterou by aplikace měla zobrazit ve spodní části obrazovky.

7. Na iPhonu také vyberte „Přenos z Androidu“ a potom zvolte „Další“. iPhone by měl zobrazit desetimístný nebo šestimístný přístupový kód, který bude nutné zadat do telefonu s operačním systémem Android.

9. Chytrý telefon vám následně umožní vybrat data, která chcete přenést. Budou mezi nimi mimo jiné kontakty, textové zprávy, fotografie, poznámky nebo záložky na webovém prohlížeči, které máte v telefonu s Androidem uložené.

10. Po výběru všech požadovaných dat klikněte opět na „Další“ zahajte přenos. Během přenosu dat žádné ze zařízení nepoužívejte.

11. Po dokončení přenosu zvolte „Hotovo“.

12. Na iPhonu můžete v tuto chvíli dokončit standardní konfiguraci zařízení.

Jak přenést do iPhonu hudbu a další soubory?

Uživatelé chytrých telefonů s Androidem, kteří si některé ze svých souborů uložili do cloudu prostřednictvím služeb, jako je Google Drive nebo Dropbox, si tyto aplikace mohou úspěšně nainstalovat i na svůj iPhone. Některá data ze smartphonu se systémem Android však vyžadují ruční přenos. Jde například o hudební soubory, které mají v obou zařízeních jiný formát. Majitelé telefonů iPhone se systémem iOS, který je starší než 9, budou muset ručně přenášet všechna data. Aby přenost proběhl správně, bude nutné použít počítač.

1. Připojte smartphone se systémem Android k počítači pomocí USB kabelu a najděte funkci Správce souborů.

2. Pomocí počítače vyhledejte v telefonu požadované soubory. Může jít například o hudební soubory uložené v paměti smartphonu. Pravděpodobně je najdete ve složce s názvem „Hudba“ nebo nějak podobně.

3. Vyberte skladby, které chcete přenést a přeneste je do libovolné složky v počítači.

4. Odpojte smartphone od počítače a namísto něj připojte svůj iPhone.

5. Spusťte ve svém počítači aplikaci iTunes (pokud ji nemáte, stáhněte si ji z oficiálního webu Applu a nainstalujte si ji). Váš iPhone bude nutné s aplikací synchronizovat.

6. Přetáhněte soubory ze složky, kterou jste v minulosti v počítači vytvořili, do knihovny iTunes. Pokud se jedná o hudební soubory, vyberte v aplikaci příslušnou kategorii.

7. V počítači zvolte možnost „Synchronizovat“, abyste se vaše hudba objevila ve vašem iPhonu.

pouzdra na mobil ověřit to!

Petr Koudelka
Petr Koudelka

Milovník nových technologií, léta fascinován mobilními zařízeními. Vášnivý fanoušek gadgetů a tester GSM příslušenství. Nedávno - recenzent elektronických zařízení a redaktor. Ve volném čase se věnuje drátenictví a hraje na konzole. Na blogu etuo píše o problémech, se kterými se dennodenně setkávají uživatelé chytrých telefonů.

Hodnocení: 4.50 / 5.0 (10)
Tvůj názor
Zvolte jednu možnost z výše uvedených prosím.