Jak použít v telefonu pravítko nebo metr

Každému z nás se jistě někdy stalo, že jsme nutně potřebovali změřit nějaký předmět nebo vzdálenost a zrovna jsme v tu chvíli neměli po ruce pravítko či metr. Pokud máte chytrý telefon, podobná situace už vás nikdy nemusí zaskočit. Stačí vědět, jak svůj telefon v metr či pravítko jednoduše proměnit. Dnes vám poradíme, jak na to.

Pravítko v telefonu

Pravítko v telefonu

Pokud chcete změnit svůj telefon na pravítko, jednoduše si stáhněte jednu z bezplatných aplikací. Nabízí se například "Ruler App", "Ruler" nebo prostě "Pravítko". Aplikace zpravidla vytvoří na obrazovce pravítko s délkou, která bude odpovídat vašemu displeji. Díky těmto aplikacím si můžete jednoduše a během pár vteřin změřit drobné předměty o délce několika centimetrů.

Metr v telefonu

Metr v telefonu

V současné době jsou v nabídce aplikace, které vám umožní měřit objekty větší než je obrazovka telefonu. Tyto aplikace si však budou rozumět pouze se smartphony, které podporují rozšířenou realitu. Aplikace najdete pod hesly jako "Dálkoměr", "Measure Tools - AR Ruler" nebo "AR Ruler App". Ke svému fungování používají smartphone a AR (augmented reality) kameru. Zakreslení měřicích linek bude probíhat přímo na obrazovce telefonu. Tu pomocí kamery s AR namíříte na objekt, který máte v plánu změřit.

Na závěr je dobré připomenout, že autoři těchto aplikací v žádném případě nezaručují 100% přesnost měření. Tyto programy jsou prostě pomocné nástroje. Výsledky, které získáte, jsou pouze přibližné či orientační. Pokud vám záleží na absolutní přesnosti, raději vás odkazujeme na tradiční způsoby měření nebo moderní měřicí přístroje.

Pouzdra na mobil Ověřit to

Petr Koudelka
Petr Koudelka

Milovník nových technologií, léta fascinován mobilními zařízeními. Vášnivý fanoušek gadgetů a tester GSM příslušenství. Nedávno - recenzent elektronických zařízení a redaktor. Ve volném čase se věnuje drátenictví a hraje na konzole. Na blogu etuo píše o problémech, se kterými se dennodenně setkávají uživatelé chytrých telefonů.

Hodnocení: 4.50 / 5.0 (5)
Tvůj názor
Zvolte jednu možnost z výše uvedených prosím.