Jak odstranit účet na Instagramu?

Tvůrci sociálních médií, jako je Instagram, vynakládají maximální úsilí, aby bylo trvalé vymazání účtu co nejkomplikovanější. Tímto způsobem doufají, že se jejich uživatelé dříve či později vrátí k používání aplikace. To ovšem neznamená, že vymazání účtu na Instagramu je nemožné. Níže uvádíme podrobný návod, jak to udělat.

Jednoduché odstranění aplikace nestačí

1. Jak odstranit účet na Instagramu?

Chcete-li Instagram jen přestat používat, stačí odinstalovat jeho aplikaci z telefonu. Je však třeba si uvědomit, že váš účet zůstává aktivní. Lidé, kteří ho navštíví, si stále mohou prohlížet vaše fotografie, komentovat je nebo vám posílat zprávy. Pokud tedy chcete vymazat účet na Instagramu, jednoduchým odstraněním aplikace tento úkol nesplníte.

Deaktivace instagramového účtu – tedy vypnutí účtu na libovolně dlouhou dobu

Jak již bylo zmíněno, Instagram se snaží odradit své uživatele od trvalého vymazání účtu. Namísto toho navrhuje dočasnou deaktivaci. Zahrnuje to deaktivaci účtu na tak dlouho, jak si přejete. Během této doby již instagramový účet není viditelný (pro vás ani pro vaše sledovatele), nelze v něm vyhledávat, i když zadáte jeho přesný název. Po deaktivaci nemůžete používat Instagram.

Koneckonců, tato deaktivace, stojí za zvážení jako dobrá alternativa k trvalému odstranění účtu. Uživatel deaktivovaného účtu se k němu možná již nikdy nebude chtít vrátit, pokud se však rozhodne pro opětovnou aktivaci, najde účet ve stejném stavu, v jakém byl pozastaven. To znamená, že nepřijdete o fotografie, historii příběhů, zprávy, lajky, komentáře ani sledovatele.

Prostřednictvím aplikace nebo mobilní webové stránky není možné deaktivovat účet na Instagramu. Z tohoto důvodu musíte stránku instagram.com otevřít v prohlížeči na počítači nebo na mobilním zařízení (tablet, telefon), nebo v nastaveních prohlížeče vyberte verzi pro počítač. Potom postupujte podle následujících kroků:

1. Přihlaste se do svého účtu na Instagramu.

2. Přejděte do svého profilu kliknutím na avatar svého účtu v pravém horním rohu obrazovky.

3. Klepněte na tlačítko „Upravit profil“ vedle názvu účtu nad seznamem sledovatelů.

4. V dolní části obrazovky vyberte „Dočasné zablokování účtu“.

5. Instagram vás přesměruje na další kartu, ve které musíte vybrat důvod deaktivace účtu (konkrétní důvod nemusíte uvést). Z bezpečnostních důvodů byste měli znovu zadat heslo účtu.

6. Nyní můžete schválit deaktivaci účtu kliknutím na modré tlačítko „Dočasně deaktivovat účet“.

Jak uvádí Instagram, svůj účet můžete kdykoli znovu aktivovat. Vývojáři však upozorňují, že deaktivaci účtu lze provést pouze jednou týdně. Pokud si tedy aktivujete svůj účet na Instagramu, můžete jej znovu deaktivovat až po 7 dnech.

Trvalé odstranění účtu na Instagramu – jak na to?

Možnost trvale odstranit účet Instagramu je pro uživatele skrytá. Abyste tuto možnost mohli využít, musíte použít konkrétní odkaz na nastavení účtu.

1. Otevřete tento odkaz ve svém internetovém prohlížeči.

2. Z rozbalovacího seznamu vyberte důvod, proč chcete účet vymazat (není třeba uvádět konkrétní důvod).

3. Do pole, které se zobrazí níže, znovu zadejte heslo svého účtu na Instagramu.

4. Potvrďte červeným tlačítkem „Natrvalo odstranit můj účet“.

Trvalé odstranění účtu na Instagramu bude znamenat, že již nebudete mít přístup k žádným fotografiím zveřejněným prostřednictvím aplikace. Zmizí i vaše komentáře, hodnocení Líbí se mi to, sledovatelé i seznam sledovatelů. Pokud se v budoucnu rozhodnete znovu vytvořit svůj účet, nebudete si jej moci zaregistrovat pomocí předchozího uživatelského jména.

pouzdra na mobil ověřit to!

Petr Koudelka
Petr Koudelka

Milovník nových technologií, léta fascinován mobilními zařízeními. Vášnivý fanoušek gadgetů a tester GSM příslušenství. Nedávno - recenzent elektronických zařízení a redaktor. Ve volném čase se věnuje drátenictví a hraje na konzole. Na blogu etuo píše o problémech, se kterými se dennodenně setkávají uživatelé chytrých telefonů.

Hodnocení: 4.60 / 5.0 (12)
Tvůj názor
Zvolte jednu možnost z výše uvedených prosím.