Jak odstranit škrábance z dotykové obrazovky?

Displeje mobilních telefonů jsou tím nejchoulostivějším místem celého mobilního telefonu a k poškozením mobilního telefonu dochází právě u nich. Pokud nepoužíváte ochrannou folii, ochranné tvrzené sklo nebo pouzdro na mobilní telefonu, je každý kontakt vašeho displeje s ostrými předměty nebo se zemí poměrně problematický. Často přináší nevzhledné škrábance, rýhy či odřeniny. Pokud už k něčemu takovému dojde, určitě neházejte flintu do žita. Máme pro vás několik tipů, jak váš mobilní telefon vylepšit a vdechnout mu nový život.

Nevhodné způsoby odstranění škrábanců

Nevhodné způsoby odstranění škrábanců

Na internetu najdete celou řadu tipů a triků domácích kutilů, kteří radí, jak se zbavit škrábanců z obrazovky chytrého telefonu. Patří mezi ně nejrůznější triky jako tření sítotiskem s brusným papírem, leštění zubní pastou nebo ošetření směsí vyrobenou z dětského a pracího prášku. Bohužel jsou podobné manipulace s telefonem velmi problematické. Pokud se i stopové množství kapaliny dostane do mezery mezi krytem a obrazovkou, může způsobit zkrat nebo poškodit mobilní telefon. Brusný papír pak displej mobilního telefonu poškrábe ještě více.

Lešticí pasty

V prodejnách mobilního příslušenství často najdete speciální lešticí pasty, které jejich výrobci propagují jako zázračné kouzlo na škrábance. Ve skutečnosti je lešticí pasty nejsou tak účinné. Obsahují totiž tvrdé částice, které škrábají a vyrovnávají povrch obrazovky. Škrábance tak nejsou viditelné díky určitému zbroušení. Ovšem příliš silné a intenzivní leštění zhoršuje situaci a odstraňuje některé z tenkých vrstev, z nichž se obrazovka dotykového telefonu skládá. Při leštění pastami můžete otřít jemné vrstvy, což bude mít negativní vliv na kvalitu obrazu i citlivost na dotyk obrazovky.

Příslušenství pro ochranu obrazovky s technologií Self-Heal

3MK folie

Pokud se na obrazovce vašeho mobilního telefonu objeví škrábance, je nejbezpečnějším řešením pořídit si ochranné sklo a ochrannou folii. Příslušenství polského výrobce 3MK dovede maskovat stávající škrábance na obrazovce mobilního telefonu a dokonce je jemně regenerovat. Kromě toho vaše mobilní zařízení ochrání pro budoucnost.

Ochranné folie a ochranná tvrzená skla jsou průhledná a nijak neovlivňují kvalitu zobrazeného obrazu. Ochranné folie a ochranná tvrzená skla nemají žádný vliv na dotykové funkce mobilního telefonu a zároveň zachovají původní vzhled vašeho zařízení. Pokud jste si tedy svůj mobilní telefon kupovali také kvůli designu, určitě uvažujete spíše o ochranné folie nebo ochranném tvrzeném sklu, přes které bude vaše zařízení velmi dobře vidět a vynikne tak jeho původní design.

Pouzdro na mobilní telefon

knížkové, flipové, silikonové pouzdra

Chcete-li zabránit vzniku škrábanců a oděrek na obrazovce vašeho mobilního telefonu, určitě se vyplatí investovat do kvalitního bezpečnostního pouzdra na mobilní telefon. V našem internetovém obchodě etuo.cz najdete celou řadu nejrůznějších typů obalů – od moderních silikonových krytů na mobilní telefony Full Body Slim, přes praktická knížková pouzdra na mobilní telefony až po stylové moderní obaly na telefony s klapkou. Pouzdro na mobilní telefon poskytne vašemu zařízení spolehlivou ochranu proti nejrůznějším mechanickým poškozením.

ochranné folié a tvrzené skla Ověřit to!

Petr Koudelka
Petr Koudelka

Milovník nových technologií, léta fascinován mobilními zařízeními. Vášnivý fanoušek gadgetů a tester GSM příslušenství. Nedávno - recenzent elektronických zařízení a redaktor. Ve volném čase se věnuje drátenictví a hraje na konzole. Na blogu etuo píše o problémech, se kterými se dennodenně setkávají uživatelé chytrých telefonů.

Hodnocení: 4.80 / 5.0 (10)
Tvůj názor
Zvolte jednu možnost z výše uvedených prosím.