Jak odinstalovat předinstalované aplikace na nových telefonech s Androidem?

Dokonce i na nově zakoupených telefonech s Androidem je část interního úložiště již obsazována předinstalovanými aplikacemi, přímo z výroby. Zatímco některé se mohou ukázat teoreticky užitečné, v praxi je mnozí uživatelé vůbec nepotřebují. Je možné odstranit nepotřebné aplikace? Většinou ano. Níže popisujeme, jak to udělat.

Ověřte si způsoby odstranění aplikace

1. Jak odinstalovat předinstalované aplikace na nových telefonech s Androidem?

Je dobré začít odstraňovat předinstalované aplikace pomocí jednodušších kroků. Tímto způsobem si zkontrolujete, které aplikace lze odstranit klasickým způsobem. Takže postupně:

1. Jděte do nastavení telefonu a vyberte kategorii „Aplikace“.

2. Ze seznamu nainstalovaných aplikací vyberte ty, které již nepotřebujete.

3. Po klepnutí na konkrétní aplikaci byste měli vidět dvě tlačítka: „Pozastavit“ a „Vypnout“ nebo „Odinstalovat“. Pokud aplikace zobrazuje možnost odinstalování, jednoduše ji použijte. Předinstalované aplikace s možností „Vypnout“ bude třeba deaktivovat jiným způsobem.

Jako alternativu k odstranění aplikace přes nastavení telefonu je můžete odinstalovat také přes Google Play Store. Stačí přejít do kategorie „Moje aplikace“ a poté do části „Nainstalováno“. Nepotřebné aplikace můžete vybrat ze seznamu a odinstalovat je.

Odstranění předinstalovaných aplikací pomocí možnosti „Pozastavit“.

Je čas postarat se o odinstalování těch aplikací, které jste nemohli odstranit běžným způsobem. Přejděte tedy znovu do nastavení telefonu a vyberte kategorii „Aplikace“. V seznamu aplikací vyberte ty, které neplánujete dále používat. Po přechodu do nastavení konkrétní aplikace zvolte "Vypnout" a poté "Pozastavit".

Po výběru možnosti „Vypnout“ Android aplikaci odinstaluje, i když ji nelze odstranit na 100 %. Pravděpodobně bude deaktualizována na svou základní verzi. Výrobce si nechává tuto možnost pro případ, že by uživatel chtěl aplikaci jednoho dne využívat. V takovém případě ji stačí opět najít v seznamu aplikací a vybrat možnost „Povolit“. Je třeba mít na paměti, že některé aplikace mohou být po deaktualizaci přejmenovány. Po vypnutí by měla předinstalovaná aplikace zabírat mnohem méně vnitřní paměti, také nebude spuštěna na pozadí a dokonce se nebude zobrazovat ani v hlavním menu vašeho telefonu.

Pokud vypnutí předinstalovaných aplikací není pro vás uspokojivým řešením, existuje také způsob, jak je trvale odstranit. Bohužel to vyžaduje rootování telefonu. Pouze ti, kteří se rozhodli rootovat svůj telefon, mohou zcela odstranit jakoukoli aplikaci pro Android. Hned úvodem však stojí za zvážení, zda vám nevadí ztratit záruku na telefon nebo se případně zbavit některých aplikací potřebných pro správné fungování telefonu, například bankovních aplikací na bezkontaktní platby.

Pro ty, kteří se rozhodli rootovat svůj telefon, nabízíme návod, jak na to. Podívejte se na náš předchozí článek.

pouzdra na mobil ověřit to!

Petr Koudelka
Petr Koudelka

Milovník nových technologií, léta fascinován mobilními zařízeními. Vášnivý fanoušek gadgetů a tester GSM příslušenství. Nedávno - recenzent elektronických zařízení a redaktor. Ve volném čase se věnuje drátenictví a hraje na konzole. Na blogu etuo píše o problémech, se kterými se dennodenně setkávají uživatelé chytrých telefonů.

Hodnocení: 4.60 / 5.0 (12)
Tvůj názor
Zvolte jednu možnost z výše uvedených prosím.