Jak odemknout telefon pomocí Google účtu?

I když se to může zdát poněkud zvláštní, lidí, kteří mají smartphone se systémem Android a zapomenou své heslo pro odemčení displeje, kvapem přibývá. Právě pro tento účel vznikl užitečný nástroj jménem Správce zařízení Android. Díky tomuto Správci bylo donedávna možné odemknout smartphone prostřednictvím Google účtu.

Jak Správce zařízení Android funguje?

1. Jak odemknout telefon pomocí Google účtu?

V dnešní době používá na svém telefonu zámek obrazovky prakticky každý. Vybírat přitom může mezi číselným kódem, grafickým vzorem, čtečkou otisků prstů nebo rozpoznáním obličeje. Jedním z těchto způsobů, nebo jejich kombinací, chráníte svá data v telefonu před neoprávněnými osobami. Zabezpečení zajistí, že se naše soukromé fotografie, zprávy nebo hesla pro důvěrné aplikace nedostanou do nepovolaných rukou, ani když telefon ztratíte nebo ho někdo odcizí.

Občas se však komukoli z nás může stát, že své heslo prostě zapomenete. Nejčastěji se to přihodí, pokud jste své heslo nedávno měnili za nové. Problémy s přihlašováním mohou nastat také v případě, že se poškodila čtečka otisků prstů. Výsledek však zůstává stejný – váš smartphone nejde odemknout. K opětovnému bezpečnému odemknutí telefonu donedávna sloužila právě aplikace Správce zařízení Android (Android Device Manager).

Pokud jste potřebovali Správce zařízení Android použít, přihlásili jste se ke stejnému Google účtu, jaký používáte ve svém smartphonu. Aktivace Správce zařízení Android zůstává poměrně jednoduchá. Všechno, co musíte udělat, je stáhnout si aplikaci z obchodu Google Play a synchronizovat ji s uvedenou e-mailovou adresou. Po povolení aplikace zobrazí všechna zařízení, která byla s vaším Google účtem synchronizována. Pokud mají tato zařízení zapnutá vyhledávání polohy, můžete na mapě světa zkontrolovat, kde se právě nachází. Aplikace pracuje s velmi vysokou přesností. Měla by být dokonce schopná ukázat konkrétní adresu.

Funkce, které Správce zařízení Android nabízel, zahrnovala také odemknutí telefonu s Androidem pomocí Google účtu. Platilo to pro všechny značky smartphonů

(SamsungHuaweiLGXiaomi nebo Sony), tedy v případě, že pracovaly na operačním systému Android. V současné době tato funkce k dispozici není, ovšem výrobce se může kdykoli rozhodnout ji obnovit.

Jak telefon odemknout pomocí aplikace Správce zařízení Android?

Pokud jste chtěli k odemknutí telefonu pomocí Google účtu použít Správce zařízení Android, tato aplikace musela být v telefonu aktivní a spolu s ní také funkce GPS. Zároveň jste si museli ověřit, že jiné zařízení, na kterém byl Správce zařízení Android také aktivní, mělo přístup k internetu, například přes Wi-Fi. Upozorňujeme přitom na fakt, že Správce zařízení Android nebyl kompatibilní se staršími verzemi tohoto systému. Byl vytvořen pro verze 4.4 a pro všechny novější.

Pokud jste všechny tyto kroky podnikli, mohli jste se pokusit odemknout váš smartphone pomocí Google účtu podle následujících pokynů:

1. Do svého webového prohlížeče jste zadali adresu: google.com/android/devicemanager

2. Přihlásili jste se ke Google účtu pomocí stejných údajů, se kterým byl synchronizován váš smartphone.

3. Vybrali jste váš smartphone ze seznamu elektronických zařízení a použili možnost „Blokovat“.

4. Zadali jste dočasné heslo a potom znovu „Blokovat“.

5. Ve smartphonu se objevila nová možnost odemknutí pomocí dočasného hesla.

Funkce nastavení dočasného hesla bohužel není v tuto chvíli ve Správci zařízení Android k dispozici. Nahradila ji možnost „Zabezpečené zařízení“. S její pomocí můžete na obrazovku smartphonu přidat zprávu pro obnovení spolu s důvěryhodným kontaktním číslem. Tato funkce je velmi užitečná v případě, že svůj telefon ztratíte. Pokud váš smartphone skončí v rukou poctivého nálezce, bude vám ho schopen snadno vrátit.

Co dalšího můžete pro odemčení telefonu s Androidem udělat?

Přestože není v současné době funkce odemykání smartphonu pomocí Google účtu k dispozici, nabízí se i jiná řešení. První možností, kterou Google nabízí, je vymazat data z telefonu pomocí jiného zařízení a následně zařízení znovu nakonfigurovat. Tento krok můžete podniknout také pomocí Správce zařízení Android prostřednictvím funkce mazání zařízení. Další možností je resetovat celý smartphone pomocí jeho funkčních tlačítek, tj. současným podržením tlačítka napájení a tlačítka hlasitosti. V obou případech však dojde ke ztrátu vašich dat, tedy pokud jste si je předtím nezálohovali.

Puzdrá na mobil Overiť to!

Petr Koudelka
Petr Koudelka

Milovník nových technologií, léta fascinován mobilními zařízeními. Vášnivý fanoušek gadgetů a tester GSM příslušenství. Nedávno - recenzent elektronických zařízení a redaktor. Ve volném čase se věnuje drátenictví a hraje na konzole. Na blogu etuo píše o problémech, se kterými se dennodenně setkávají uživatelé chytrých telefonů.

Hodnocení: 4.60 / 5.0 (12)
Tvůj názor
Zvolte jednu možnost z výše uvedených prosím.