Jak odblokovat telefon Huawei zablokovaný heslem beze ztráty dat?

Zadali jste heslo pro odblokování svého telefonu Huawei a ukázalo se, že není správné? To je mimořádně stresující situace, protože v ní nemáte přístup ke smartphonu. Naštěstí není úplně bezvýchodná. Pokud si nepamatujete heslo zamykání obrazovky, ještě pořád existuje několik možností, které mohou tento problém vyřešit. Probereme je v tomto článku.

1. Jak odblokovat telefon Huawei zablokovaný heslem beze ztráty dat?

Heslo představuje garanci bezpečnosti obsahu vašeho smartphonu. Proto jsou údaje o heslu šifrované, což znemožňuje přístup do telefonu nežádoucím osobám. Jakákoliv možnost obejít přístupové heslo by představovala riziko pro uživatele smartphonu za situace ztráty nebo odcizení zařízení.

Než se rozhodnete pro obnovení továrního nastavení

Jak obejít heslo zamykání na smartphonu Huawei? Nejjednodušší řešení představuje obnova továrního nastavení na smartphonu. Bohužel, pojí se to se ztrátou všech dat uložených v zařízení, tedy např. fotografií, SMS zpráv, seznamu kontaktů nebo dat z aplikací. Většinu z nich lze obnovit po vyčištění smartphonu, pokud máte jeho záložní kopii, na příklad na paměťové kartě telefonu (je třeba ji před formátováním vyjmout) nebo v cloudu. Právě proto nikdy nezapomínejte na pravidelné zálohování dat, abyste se v budoucnu vyhnuli zbytečnému stresu se zapomenutým heslem zamykání.

Volba jiné metody odblokování

Zadáváte heslo do svého Huawei a vyskakuje informace o tom, že není správné? Pokud máte takovou možnost, nejdříve zkontrolujte, jestli zabírají jiné metody odblokování telefonu. V závislosti na modelu smartphonu Huawei můžete kromě hesla také nastavit odemčení obrazovky pomocí:

• Otisku prstu – pokud je váš smartphone vybaven čtečkou papilárních linií, jde o mimořádně pohodlnou a bezpečnou možnost. Mnoho telefonů Huawei umožňuje nastavit ji jako alternativu k zadávání hesla.

• Odemčení obličejem – nové modely Huawei nabízejí skener obličeje integrovaný s předním fotoaparátem. Stačí zamířit telefon na svůj obličej a umělá inteligence rozezná podobu majitele a automaticky odemkne obrazovku.

• PIN kód – zadání hesla skládajícího se ze sledu písmen a znaků je časově náročnější než 4 nebo 6místného PIN kódu. Obecně je také snadnější si ho zapamatovat.

Samozřejmě, všechny výše uvedené metody odemčení je třeba nastavit předtím, než zapomenete heslo ke svému telefonu. Proto se obzvláště vyplatí používat dvě nebo tři alternativní metody, které lze aplikovat střídavě, v závislosti na podmínkách, v nichž se nacházíte. Nejpohodlnější je odemykání telefonu obličejem, ale za špatného osvětlení můžete používat čtečku papilárních linií. A za situace, kdy máte na rukou rukavice, můžete zadat standardní PIN kód nebo heslo k telefonu.

Hlavní a soukromý prostor, funkce uživatelé

Některé modely telefonů Huawei umožňují nastavení zvláštního hesla do veřejného a soukromého prostoru na telefonu. Pokud vaše heslo nefunguje, ujistěte se, že ho zadáváte do správného prostoru. Podobně je tomu s funkcí uživatelé, kterou lze používat na Huawei.

Samostatné heslo může mít účet uživatele a jiné účet majitele. Tyto účty lze mezi sebou přepínat, což může někdy vést k situaci zadávání špatného hesla ne k tomu účtu, k němuž je to zapotřebí.

Najdi moje zařízení Google a Huawei Najdi můj telefon

Existují dvě služby, s jejichž pomocí můžete změnit heslo na svém telefonu Huawei. Je to Google Najdi moje zařízení a Huawei Najdi můj telefon. Než je ovšem využijete, vyplatí se vědět, že v obou případech se změna hesla pojí s předchozí nezbytností vymazat z telefonu data. Někdy jde o jediné řešení, a je lepší ho využít, pokud máte uloženou záložní kopii dat z telefonu. Pak můžete po vymazání Huawei a nastavení nového hesla obnovit všechny aplikace, nastavení, zprávy nebo historii hovorů.

Jak změnit heslo přes Huawei Najdi můj telefon?

Uživatelé smartphonů Huawei, kteří zapomněli heslo zamykání svého telefonu, mohou využít službu Huawei Najdi můj telefon. Musí pro to mít dříve registrovaný uživatelský účet. Stačí postupovat podle pokynů níže:

1. Na jiném zařízení otevřete v prohlížeči stránku www.cloud.huawei.com.

2. Přihlaste se ke svému účtu Huawei, s nímž je propojen váš smartphone. Potřebujete k tomu Huawei ID (telefonní číslo nebo e-mailovou adresu) a heslo.

3. Zvolte možnost „Najdi můj telefon“ a následně klikněte na smartphone, k němuž chcete změnit heslo.

4. U smartphonu vyberte ikonku 3 teček v pravém horním rohu, a následně vyberte možnost „Zablokovat“.

5. Po vyčištění dat ze smartphonu můžete nastavit nové heslo, a následně obnovit na telefonu záložní kopii dat.

Změna hesla na Huawei prostřednictvím Google Najdi moje zařízení

Bezplatná služba Google Najdi moje zařízení je dostupná pro všechny telefony s operačním systémem Android, která jsou přihlášena k určitému účtu Google. To se týká také smartphonů Huawei, i když ne všech. Všechny telefony Huawei, které měly premiéru po Huawei P30 Pro, nemají přístup ke službám Google – v jejich případě se tedy nedá využít funkci Najdi moje zařízení. Pokud máte starší model, který nadále podporuje služby Google:

1. Otevřete v prohlížeči jiného zařízení stránku www.google.com/android/find.

2. Zadejte přihlašovací jméno a heslo, s nimiž je propojen váš Huawei.

3. Vyhledejte na seznamu svůj smartphone a využijte možnost „Zabezpečit zařízení“. Pojí se s vymazáním dat do té doby nashromážděných na smartphonu a jeho opětovným uvedením do továrního nastavení.

4. Následně můžete vytvořit nové heslo zamykání telefonu.

5. Pro odblokování Huawei se nejdříve musíte přihlásit ke svému účtu Google. Následně můžete obnovit záložní kopii dat, na příklad z cloudu nebo z paměťové karty.

Aplikace pro obnovu dat

Na internetu lze stále najít aplikace ke stažení do počítače, jejichž autoři deklarují možnost obnovy hesla na telefonu bez ztráty dat, na příklad FoneLab. Všeobecně jsou programy tohoto typu zpoplatněny a, bohužel, nemají 100% účinnost. Jejich cílem je především obnovit data z Huawei, který lze odblokovat. Pokud ovšem nemáte záložní kopii dat ze smartphonu, mohou být oním pomyslným stéblem, kterého se tonoucí chytá. Může to plynout jak ze zapomenutého hesla, tak i na příklad z poškození displeje. Vyplatí se mít na paměti, že po stažení dat do počítače bude stejně nutné obnovit u telefonu tovární nastavení a nastavit nové heslo.

pouzdra na mobil overit to

Petr Koudelka
Petr Koudelka

Milovník nových technologií, léta fascinován mobilními zařízeními. Vášnivý fanoušek gadgetů a tester GSM příslušenství. Nedávno - recenzent elektronických zařízení a redaktor. Ve volném čase se věnuje drátenictví a hraje na konzole. Na blogu etuo píše o problémech, se kterými se dennodenně setkávají uživatelé chytrých telefonů.

Zvolte jednu možnost z výše uvedených prosím.