Jak ochránit telefon během jízdy v kajaku?

Léto se nezadržitelně blíží a s ním i hlavní vodácká sezóna, při níž na vodu vyráží tisíce lidí. Jízda na kajaku či raftu neoddiskutovatelně představuje skvělý relax, nicméně stačí chvilka nepozornosti a může snadno nastat situace, při níž je váš mobilní telefon poškozen či zcela zničen po kontaktu s vodou. Jak jej tedy co nejlépe chránit, aby k takovéto nepříjemné situaci vůbec nemohlo dojít?

Za ochranu telefonu se rozhodně nevyplatí šetřit

ochrona telefonu w kajaku

Způsobů ochrany telefonu pro takovéto případy je hned několik. Jedním z nich může být pořízení obyčejných uzavíratelných zipových sáčků, které seženete již za pár korun. Toto řešení však rozhodně není stoprocentním, sáček lze totiž relativně lehce protrhnout, k čemuž může během jízdy v kajaku dojít velice snadno.

Nejlepší způsob ochrany telefonu v kajaku

power bank

Jednoznačně nejlepší způsob ochrany telefonu během této činnosti tak představují vodotěsná ochranná pouzdra, jež jsou vyrobena z pevného a odolného materiálu, díky čemuž vydrží i hrubší zacházení.

Nicméně ať už se rozhodnete pro kteroukoliv z variant, tak na pořízení obalu na kajak či případně i jinou sportovní aktivitu rozhodně není radno šetřit, je třeba dávat přednost kvalitě před cenou, neboť jen tak je zaručeno, že váš telefon přežije bez újmy.

Praktické rady aneb Bez powerbanky na kajak nelez

Jak ochránit telefon v kajaku?

Ač by se to na první pohled nemuselo zdát jako podstatné, tak nabití baterie telefonu před zahájením plavby představuje důležitou zásadu bezpečné jízdy v kajaku. Důvod je zcela prozaický - mobil totiž může mnohdy představovat jedinou možnost, jak požádat o pomoc v případě problémů.

Další nezbytné vybavení, jež byste neměli při cestě na vodu opomenout, je powerbanka, která dodá vašemu mobilu „šťávu“ kdykoliv, kdy to bude potřeba. I ji navíc můžete vložit do vodotěsného ochranného pouzdra nebo uzavíratelného zipového sáčku a uchránit ji tak před poškozením či zničením od vody.

Vodotěsná pouzdra Ověřit to

Petr Koudelka
Petr Koudelka

Milovník nových technologií, léta fascinován mobilními zařízeními. Vášnivý fanoušek gadgetů a tester GSM příslušenství. Nedávno - recenzent elektronických zařízení a redaktor. Ve volném čase se věnuje drátenictví a hraje na konzole. Na blogu etuo píše o problémech, se kterými se dennodenně setkávají uživatelé chytrých telefonů.

Hodnocení: 4.40 / 5.0 (27)
Tvůj názor
Zvolte jednu možnost z výše uvedených prosím.