Jak ochránit chytrý telefon před viry

Chytré telefony jsou stále dokonalejší. Mají výborné připojení k internetu. Obrazovky jsou větší a poskytují dost prostoru pro správu mailů, hraní i práci. Poslední průzkumy potvrzují, že naprostá většina lidí využívá mobily k přístupu k internetu. Myslíte však na jejich ochranu? Víte, že mobilní telefon může být napaden viry, trojskými koni nebo malware stejně jako počítač? Chráníte svůj telefon? Prozradíme vám pár jednoduchých tipů, které vám pomohou telefon zabezpečit.

Stahujte aplikace pouze z ověřených zdrojů

antivirus

Nejčastějším vstupním místem do telefonu je aplikace stažená z neověřeného zdroje. Pokud to jen trochu jde, stahujte aplikace pouze z Google Play nebo z App Store. K dispozici jsou podobné platformy i pro Windows Phone nebo BlackBerry.

Maily s podezřelým obsahem

jak chránit telefon před viry

Všichni to známe. Nikdy neotevírat přílohy mailů z neznámých zdrojů. U počítače se tím řídíme téměř automaticky. Je to jednoduché, převeďte toto pravidlo i na svůj telefon. Nezapomeňte, že i linky v e-mailech neznámého původu mohou být nebezpečné. Pravidlo tedy zní, neklikám na nic, čím si nejsem jistý.

Pravidelně aktualizujte systém i aplikace

aktualizovat

Vývojáři se snaží reagovat na aktuální situaci. Objeví se nová virová hrozba a vývojáři připraví aktualizace, které systémy před virem zabezpečí. Když budete pravidelně aktualizovat operační systém telefonu i aplikace, budou připraveny na aktuální hrozby napadení.

Opatrný pohyb na veřejných Wi-Fi sítích

otevrena wifi sit

Veřejné nezabezpečené sítě jsou rájem hackerů různého kalibru. Pokud to není nezbytné, nebuďte příliš dlouho na nezabezpečených sítích. Jsou vstupní branou do vašeho mobilu.

Antivirové programy

antivirus

Používáte bankovní aplikace, firemní mail nebo do mobilu ukládáte spousty soukromých fotografií? Pak rozhodně zvažte instalaci antivirového programu. Moderní antivirové programy ohlídají nejen softwarové napadení telefonu. Pomohou vytvořit soukromý prostor pro data a fotografie či zaheslovat některé aplikace.

Bojíte se, že máte smartphone zavirovaný?

Pokud máte podezření, že je váš telefon napaden, postupujte podle návodů na odvirování smartphonu. A když si nejste jistí, navštivte specializovaný servis nebo vašeho operátora.

Pouzdra na mobil Ověřit to

Petr Koudelka
Petr Koudelka

Milovník nových technologií, léta fascinován mobilními zařízeními. Vášnivý fanoušek gadgetů a tester GSM příslušenství. Nedávno - recenzent elektronických zařízení a redaktor. Ve volném čase se věnuje drátenictví a hraje na konzole. Na blogu etuo píše o problémech, se kterými se dennodenně setkávají uživatelé chytrých telefonů.

Zvolte jednu možnost z výše uvedených prosím.