Jak obnovit odstraněné fotografie z telefonu?

Taky jste si během cesty z práce nebo ze školy omylem odstranili fotografie z telefonu, které jste ovšem vymazat nechtěli? Člověk není tvor neomylný, a tak občas učiníme kroky, kterých následně litujeme. Mezi ně se již tradičně řadí odstranění fotografií z telefonu. Ať už vehementně čistíte telefon od zbytečných souborů, nebo svého chytrého společníka půjčíte svému dítku, nemusíte věšet hlavu! Jejich smazání ještě neznamená konec světa! Se svými fotografiemi se ve svém iPhonu nebo třeba Xiaomi znovu shledáte. V tomto článku najdete přesný postup, jak obnovit odstraněné fotografie z telefonu.

Omylem odstraněné fotografie ještě nejsou ztracené

logo android

Smartphony nezískaly svůj název jen tak pro nic za nic. Ani omylem smazané fotografie totiž nejsou nadobro ztraceny. Můžete je znovu obnovit! Stačí následovat níže popsaný postup a všechny fotografie se opět objeví ve vašem telefonu nebo na paměťové kartě:

1. Nainstalujte si do svého počítače aplikaci Android Data Recovery.

2. Propojte telefon k počítači pomocí kabelu USB.

3. Spusťte daný program pomocí tlačítka "Start".

4. Tím započne skenování vašeho zařízení.

5. Dále programu umožněte obnovení smazaných souborů.

6. Přejděte na kartu "Galerie" vlevo v aplikaci.

7. Vyberte soubory, které chcete obnovit (pomocí tlačítka "Obnovit").

Tímto jednoduchým způsobem obnovíte smazané fotografie ve svém telefonu s operačním systémem Android, o které nechcete přijít. Po dokončení akcí se budou fotografie nacházet na stejném místě, než jste je omylem vymazali. Nezáleží tedy na tom, kolik fotografií jste si omylem vymazali, nebo je důležité pro vás jsou. Tento návod můžete použít ať už vlastníte Samsung, Xiaomi, HTC či Huawei.

Jak obnovit odstraněné soubory z telefonu?

Půjčili jste svůj telefon své ratolesti a teď s hrůzou zjišťujete, že postrádáte celou řadu důležitých souborů a dokumentů, které jste měli v telefonu nebo na paměťové kartě uložené? I s tím vám Android Data Recovery pomůže. Tento program totiž dokáže obnovit nejen ztracené nebo omylem smazané fotografie, ale také jakékoliv dokumenty či soubory. Stačí opět postupovat dle výše popsaného scénáře.

Další programy pro obnovu dat v telefonu

telefon Samsung

Ovšem Android Data Recovery není jediným programem, který vám pomůže obnovit ztracená data v telefonu. Stejně tak se můžete spolehnout na nástroj Recuva nebo DiskDigger. Jediný rozdíl je v tom, že Recuva je stejně jako Android Data Recovery nainstalován na vašem počítači, kdežto DiskDigger si nainstalujete přímo do svého telefonu.

Jak obnovit odstraněné soubory z iPhonu?

telefon iPhone

Ovšem jak je tomu v případě iPhonu? Doposud jsme zde psali hlavně o telefonech s operačním systémem Android, ale co když si omylem smažete fotografie na svém iPhonu? Co pak? Nebojte, máme pro vás dobrou zprávu. V případě iPhone je totiž situace mnohem jednodušší. U nakousnutého jablíčka se všechny smazané soubory ukládají po dobu 30 dnů do složky "Nedávno smazané". Pokud tedy vlastníte telefon s tímto populárním logem, žádný speciální program potřebovat nebudete. Stačí vejít do tohoto alba, vybrat soubory, které chcete zachovat, a zvolit možnost "Obnovit".

Paměťové karty Ověřit to!

Petr Koudelka
Petr Koudelka

Milovník nových technologií, léta fascinován mobilními zařízeními. Vášnivý fanoušek gadgetů a tester GSM příslušenství. Nedávno - recenzent elektronických zařízení a redaktor. Ve volném čase se věnuje drátenictví a hraje na konzole. Na blogu etuo píše o problémech, se kterými se dennodenně setkávají uživatelé chytrých telefonů.

Zvolte jednu možnost z výše uvedených prosím.