Jak obnovit Obchod Play?

Pokud z plochy vašeho telefonu zmizela ikona Obchod Play, mohlo se stát dvojí: buď jste aplikaci smazali, anebo vypnuli. Na následujících řádcích se dočtete, co pro obnovení ztracené aplikace můžete udělat.

Jak obnovit vypnutý Obchod Play?

Jak obnovit vypnutý Obchod Play

Jestli na ploše telefonu nevidíte ikonu Obchod Play, je velmi pravděpodobné, že jste program omylem vypnuli. Trvalé vymazání Obchodu Play je možné pouze v případě neomezeného nejvyššího oprávnění, tedy v případě, že jste získali celkový přístup k účtu správce.

Otevřete Nastavení telefonu a přejděte na záložku „Aplikace a oznámení“ / „Aplikace“ *. Ze seznamu aplikací vyberte Obchod Google Play. Pokud se zobrazí možnost „Povolit“, klikněte na ni. Je důkazem, že aplikace dosud povolená nebyla.

V případě, že byla aplikace zapnutá, se přesvědčte, zda jste ikonu Obchodu Play nepřesunuli do některé ze složek na ploše.

Pokud jste v seznamu aplikací Google Play nenašli a váš telefon má přístup ke kořenovým adresářům, použijte některý z následujících tipů.

Jak obnovit smazaný Obchod Play?

Jak obnovit smazaný Obchod Play?

Pokud jste Obchod Google Play ze svého telefonu trvale odstranili, navštivte stránku APKMirror a stáhněte si soubor APK s nejnovější verzí Obchodu Google Play. Potom stačí jednoduše spustit instalaci programu.

Jak obnovit Obchod Google Play, pokud nic nepomáhá?

V případě, že se ani po instalaci souboru APK ve vašem telefonu Obchod Play neobjevil, nabízí se ještě poslední řešení a tím je obnovení továrního nastavení (Více v článku: Jak resetovat telefon?). Vždy však přitom mějte na paměti, že celkový reset odstraní všechny soubory, fotografie a videa. Pokud k němu musíte sáhnout, doporučujeme vám napřed si svůj smartphone zálohovat (viz také: Jak vytvořit zálohu v telefonu s Androidem?).

* Názvy záložek se mohou mírně lišit v závislosti na značce a modelu smartphonu.

Pouzdra na mobil Ověřit to

Petr Koudelka
Petr Koudelka

Milovník nových technologií, léta fascinován mobilními zařízeními. Vášnivý fanoušek gadgetů a tester GSM příslušenství. Nedávno - recenzent elektronických zařízení a redaktor. Ve volném čase se věnuje drátenictví a hraje na konzole. Na blogu etuo píše o problémech, se kterými se dennodenně setkávají uživatelé chytrých telefonů.

Hodnocení: 4.50 / 5.0 (12)
Tvůj názor
Zvolte jednu možnost z výše uvedených prosím.