Jak nastavíte v telefonu hlasové vyhledávání?

Dnešní smartphony umožňují pohodlné vyhledávání informací na internetu pomocí hlasových příkazů. Jak aktivovat tuto funkci v mobilních zařízeních jednotlivých výrobců? Poradíme vám.

Nastavení hlasového vyhledávání ve smartphonu s Androidem

1. Jak nastavíte v telefonu hlasové vyhledávání?

Pokud chcete nastavit hlasové vyhledávání v telefonech se systémem Android jako jsou SamsungXiaomiLGHuawei a Motorola, musíte najít aplikaci s názvem Google a spustit ji. V dalším kroku klikněte v pravém dolním rohu na „Další“ -> „Nastavení“ -> „Hlasové vyhledávání“. V části OK Google klepněte na „Hlasová shoda“ a aktivujte ji pomocí posuvníku. Funkce vyhledávání bude odteď povolená.

Kdykoli budete chtít použít nástroj pro hlasové vyhledávání, stačí otevřít aplikaci Google a vyslovit příkaz „OK Google“ či „Hey Google“ nebo kliknout na mikrofon. Dál stačí už jen vyslovit nahlas frázi, kterou chcete vyhledat.

Nastavení hlasového vyhledávání na zařízeních iPhone / iPad

2. Jak nastavíte v telefonu hlasové vyhledávání?

Hlasové ovládání na zařízeních Apple se provádí prostřednicím virtuální asistentky Siri (v Česku k dispozici v angličtině). Jakmile chcete Siri aktivovat, jednoduše řekněte „Hey Siri“, potom vyslovte vybrané otázky nebo vydejte příkaz.

Doufáme, že díky našim tipům se vám podařilo nastavit a uskutečnit hlasové vyhledávání ve vašem smartphnou a že si díky tomu můžete užít možností vašeho smartphonu naplno.

Pouzdra na mobil Ověřit to!

Petr Koudelka
Petr Koudelka

Milovník nových technologií, léta fascinován mobilními zařízeními. Vášnivý fanoušek gadgetů a tester GSM příslušenství. Nedávno - recenzent elektronických zařízení a redaktor. Ve volném čase se věnuje drátenictví a hraje na konzole. Na blogu etuo píše o problémech, se kterými se dennodenně setkávají uživatelé chytrých telefonů.

Hodnocení: 4.50 / 5.0 (10)
Tvůj názor
Zvolte jednu možnost z výše uvedených prosím.