Jak nastavit ukládání na paměťovou kartu?

Interní paměť každého smartphonu má své limity a obvykle je lepší ji uvolnit pro aplikace a další systémové soubory. Telefon totiž potom pracuje rychleji a efektivněji. Fotografie, videa a další velké soubory je proto lepší ukládat na paměťovou kartu. Jak telefon nastavit, aby se určité soubory automaticky ukládaly na paměťovou kartu?

Proč je ukládání na paměťovou kartu lepší řešení?

1. Jak nastavit ukládání na paměťovou kartu?

Hned na úvod je třeba poznamenat, že existují telefony, či konkrétní modely, které nejsou vybavené čtečkami paměťových karet. Jedná se o všechny iPhony, ale také o některé vlajkové lodě se systémem Android, které mají opravdu velkou vnitřní paměť. Uživatel smartphonu v takovém případě nemůže paměťovou kartu použít. Většina telefonů se systémem Android však použití paměťových karet umožňuje. Nejnovější modely umí číst média s opravdu velkou kapacitou: 128, 256 a někdy i 1000 GB. To vám umožní ukládat obrovské množství fotografií či videí i ve vysokém rozlišení nebo jiných velkých souborů.

Používání paměťové karty může přinést zásadní rozdíl, zvlášť pokud má váš telefon vysoce kvalitní fotoaparát. Fotografie, které pořídil, jsou jednoduše o dost větší a mnohem rychleji tak zaplní vnitřní paměť vašeho zařízení. Paměťová karta vedle toho umožňuje snadnější přenos dat. Stále je přitom můžete posílat bezdrátově, jako by byly v paměti telefonu. Paměťovou kartu je však možné kdykoli vyjmout a připojit ke kompatibilní čtečce, například v notebooku nebo tabletu. Taková variabilita se může opravdu hodit, zvlášť když se chcete například rychle pochlubit novými fotkami z prázdnin.

Jak povolit ukládání na paměťovou kartu?

Pokud chcete uložit pořízené fotografie a videa na paměťovou kartu v telefonu, je nejlepší přejít přímo do Nastavení fotoaparátu:

• Otevřete aplikaci Fotoaparát a přejděte do jeho nastavení, obvykle se to děje kliknutím na typickou ikonku ozubeného kola.

• U některých telefonů s Androidem se možnost ukládat fotografie a videa na paměťovou kartu okamžitě zobrazí, u jiných budete muset nastavení rozšířit, například kliknutím na ikonu elipsy.

• Když rozbalíte všechny kategorie v nastavení fotoaparátu, měli byste najít také možnost s názvem „Umístění souboru“ nebo něco podobného. Právě zde si můžete vybrat mezi interní pamětí smartphonu nebo paměťovou kartou. Zvolte pochopitelně druhou možnost.

Pokud chcete uložit všechny stažené soubory z internetu na paměťovou kartu telefonu s Androidem, postupujte následovně:

• Ujistěte se, že máte nainstalovanou aplikaci Soubory Google. Pokud ne, stáhněte si ji z Obchodu Google Play.

• Otevřete aplikaci Soubory Google a rozbalte levý pruh s ikonou tří vodorovných čar.

• Přejděte do Nastavení aplikace a povolte ukládání na SD kartu. Pokud budete vyzváni, abyste poskytli paměťovou kartu pro aplikaci, je třeba to odsouhlasit.

• A je to! Odteď by se soubory stažené ze sítě měly automaticky ukládat na paměťovou kartu, aniž by došlo k přetížení vnitřní paměti smartphonu.

pouzdra na mobil ověřit to!

Petr Koudelka
Petr Koudelka

Milovník nových technologií, léta fascinován mobilními zařízeními. Vášnivý fanoušek gadgetů a tester GSM příslušenství. Nedávno - recenzent elektronických zařízení a redaktor. Ve volném čase se věnuje drátenictví a hraje na konzole. Na blogu etuo píše o problémech, se kterými se dennodenně setkávají uživatelé chytrých telefonů.

Hodnocení: 4.60 / 5.0 (12)
Tvůj názor
Zvolte jednu možnost z výše uvedených prosím.