Jak nastavit budík v telefonu?

Budík je jednou z nejpoužívanějších a nejužitečnějších funkcí, kterou chytré telefony nabízejí. Na následujících řádcích si prozradíme, jak nastavit budík v telefonech Samsung, Motorola, Huawei, LG, Xiaomi a Apple.

Jak nastavit budík v telefonu Samsung, Motorola, Huawei, LG a Xiaomi?

Jak nastavit budík v telefonu?

Ve smartphonech, které pracují na bázi operačního systému Android, najdeme budík v rámci té samé aplikace.

Pokud chcete budík na telefonu se systémem Android (Samsung, Motorola, Huawei, LG, Xiaomi) nastavit, otevřete nabídku aplikací a vyhledejte tu s názvem Hodiny. Po jejím otevření vyberte záložku Upozornění. V této sekci můžete nastavit hned několik různých upozornění v různý čas. Nové se přidá kliknutím na znaménko „+“.

Pro každé upozornění můžete vybrat jiné vyzvánění, vibrace a odložení. Na výběr máte i ze dnů, kdy má budík zvonit. Alarm můžete zapínat nebo vypínat pomocí posuvníku.

Nastavení budíku v telefonech iPhone

2. Jak nastavit budík v telefonu?

Jestli chcete nastavit budík v telefonu iPhone, přejděte do nabídky, otevřete aplikaci Hodiny a vyberte záložku Budík. Potom stačí kliknout na ikonu „plus“ a nastavit nový alarm. Vybrat si přitom můžete také zvuk budíku a případnou dobu odložení. Budík je možné nastavit také pomocí Siri. Stačí, když nahlas vyslovíte např. „Hey Siri, wake me up tomorrow at 6:30“ („Hej Siri, vzbuď mě zítra v 6:30.“) a počkat na potvrzení.

Zapnout budík v telefonu je velmi jednoduché. Potíž by s tím neměli mít ani začínající uživatelé. Doufáme, že náš stručný návod rozptýlil vaše pochybnosti a že díky němu budete už vždy všude včas!

Pouzdra na mobil Ověřit to!

Petr Koudelka
Petr Koudelka

Milovník nových technologií, léta fascinován mobilními zařízeními. Vášnivý fanoušek gadgetů a tester GSM příslušenství. Nedávno - recenzent elektronických zařízení a redaktor. Ve volném čase se věnuje drátenictví a hraje na konzole. Na blogu etuo píše o problémech, se kterými se dennodenně setkávají uživatelé chytrých telefonů.

Hodnocení: 4.50 / 5.0 (10)
Tvůj názor
Zvolte jednu možnost z výše uvedených prosím.