Jak najít ztracený telefon?

O svůj telefon může přijít každý z nás. V tomto článku si povíme, jak zvýšit šance na nalezení ztraceného smartphonu a kde jeho zmizení nahlásit.

Co dělat v případě ztráty telefonu?

1. Jak najít ztracený telefon?

Pokud nemůžete svůj telefon najít, zkuste zachovat klid a postupovat podle následujících rad:

1. Půjčte si od někoho telefon a zkuste vytočit své číslo. Pokud se ukáže, že váš smartphone je stále zapnutý, pošlete na něj SMS zprávu s žádostí o kontakt. Může se stát, že vás právě díky tomu jeho potenciální nálezce osloví.

2. Prohledejte každý kout své tašky, zkontrolujte kapsy, okraje pohovky či křesla nebo sedadla v autě. Většina mobilních telefonů se díky tomu najde.

2. Jak najít ztracený telefon?

3. Zkuste se zamyslet nad tím, kde jste telefon použili naposledy. Zavolejte na čísla míst, která jste nedávno navštívili a zeptejte, zda tam váš telefon náhodou není. Možná, že ti, kdo tam pracují, pro vás budou mít dobré zprávy.

4. Pokud jste si před ztrátou telefonu stáhli program „Najít zařízení Google“ nebo jinou sledovací aplikaci, všechno bude ještě jednodušší. Jediné, co musíte udělat, je přihlásit se k tomuto programu z jiného telefonu a aplikace vám ukáže přibližnou polohu vašeho smartphonu.

5. Pokud jste si ztrátou jistí, zablokujte u svého operátora SIM kartu, aby případný nepoctivý nálezce nemohl telefon na váš účet používat. Nezapomeňte přitom požádat o duplicitní kartu, abyste nepřišli také o své telefonní číslo.

3. Jak najít ztracený telefon?

6. Změňte hesla u všech aplikací, které jste do svého telefonu nainstalovali. V první řadě by se to mělo týkat bankovní aplikace (nezapomeňte o tom vyrozumět svou banku), dál sociálních sítí a e-mailu.

4. Jak najít ztracený telefon?

7. Postněte informaci o ztrátě telefonu na svou zeď a do místních skupin na Facebooku. Čím více lidí zjistí, co se vám přihodilo, tím je větší šance, že se telefon najde.

8. Projděte si inzeráty a online bazary. Navštivte zastavárny a bazary s elektronikou ve svém okolí. Existuje poměrně vysoká pravděpodobnost, že osoba, která váš telefon našla, se ho pokusí prodat.

5. Jak najít ztracený telefon?

9. Nahlaste ztracený telefon policii. K podání oznámení budete potřebovat číslo IMEI (viz také: Jak zjistit IMEI?). Policejní statistika u krádeží chytrých telefonů nemusí vyznívat příliš optimisticky. Na druhou stranu je třeba uvést, že díky aktivitě policistů se každý čtvrtý odcizený nebo ztracený telefon najde.

Pevně doufáme, že se vám s pomocí těchto tipů podařilo svůj ztracený telefon najít anebo že je již na cestě k vám. Pokud u vás ke ztrátě smartphonu dochází častěji, doporučujeme vám zaměřit se zejména na prevenci. Naše tipy na zabezpečení vašeho zařízení najdete v článku: Jak chránit telefon proti krádeži?

Pouzdra na mobil Ověřit to

Petr Koudelka
Petr Koudelka

Milovník nových technologií, léta fascinován mobilními zařízeními. Vášnivý fanoušek gadgetů a tester GSM příslušenství. Nedávno - recenzent elektronických zařízení a redaktor. Ve volném čase se věnuje drátenictví a hraje na konzole. Na blogu etuo píše o problémech, se kterými se dennodenně setkávají uživatelé chytrých telefonů.

Hodnocení: 4.70 / 5.0 (13)
Tvůj názor
Zvolte jednu možnost z výše uvedených prosím.