Jak najdu ztracená sluchátka AirPods?

Používání sluchátek AirPods je mimořádně pohodlné. Koneckonců, nemají žádné dráty, takže se nezamotají a nezachytí například na oblečení. Bohužel, minimalistická sluchátka se ztrácejí mnohem snáze než klasická kabelová – jednoduše jsou méně viditelná. Z tohoto důvodu výrobce poskytl speciální mechanismus pro vyhledávání AirPods. O co se jedná?

K vyhledání svých AirPodů použijte speciální aplikaci

1. Jak najdu ztracená sluchátka AirPods?

Bezdrátová konektivita sluchátek AirPods s vaším telefonem umožňuje nejen pohodlnější používání příslušenství, ale také jeho přesnou lokalizaci. Chcete-li najít ztracená sluchátka AirPods, musíte se vybavit speciální aplikací s názvem Najít. Na svůj iPhone si jej můžete stáhnout z App Store a pokud máte chytrý telefon s Androidem, v obchodě Google Play jsou jeho protějšky, například Wunderfind. Aplikace zobrazují mapu, kde zjišťují polohu sluchátek. Navíc umožňují bezdrátovou reprodukci zvuku přes sluchátka, což také velmi často usnadňuje jejich nalezení.

Najděte ztracená sluchátka AirPods prostřednictvím aplikace Najít

Máte-li sluchátka AirPods, vyplatí se pro každý případ ujistit, že máte na svém iPhone nebo iPadu nainstalovanou aplikaci s názvem Najít. Díky němu můžete sledovat sluchátka, která jsou nablízku. Aplikace se osvědčí i tehdy, když jsou sluchátka vybitá nebo jsou v pouzdře. Potom zobrazí čas a místo, kdy byla sluchátka AirPods naposledy připojena k síti.

Chcete-li najít AirPods, otevřete na svém iPhone nebo iPadu aplikaci Najít. Vyberte v něm kartu zařízení, na které se zobrazí různá zařízení Apple nakonfigurovaná s aplikací. Najděte své AirPods – měla by se zobrazit jejich poloha. V situaci, kdy najdete jen jedno sluchátko, vložte jej do pouzdra a obnovte aplikaci Najít. Následně se zobrazí poloha druhého sluchátka. Vyhledání vašich AirPodů je mnohem jednodušší díky možnosti přehrávat na nich zvuk na dálku. Stačí vybrat AirPody v seznamu Najít a použít možnost „Přehrát zvuk“. Sluchátka pak budou dvě minuty vydávat zvuk se zvyšující se hlasitostí.

Sluchátka AirPods naleznete také na stránce iCloud.com. Musíte se do přihlásit pomocí svého Apple ID účtu, vybrat možnost „Najít můj iPhone“ a rozbalit seznam všech zařízení v něm. Další kroky jsou stejné, jako když aplikace Najít hledá sluchátka.

Najděte své AirPods na Androidu pomocí aplikace Wunderfind

Někteří uživatelé sluchátek AirPods jsou vlastníky telefonů se systémem Android. V jejich případě není dostupná aplikace Najít, i když mohou využít možnosti najít sluchátka přes stránku iCloud.com. Alternativou je i aplikace Wunderfind, která se ke sluchátkům připojuje přes Bluetooth. Aplikace je tedy kompatibilní s jakýmkoli zařízením využívajícím stejný standard bezdrátové komunikace. Díky ní můžete hledat nejen AirPods, ale také Apple Watch či elektronické příslušenství jiných značek.

K vyhledání AirPods a přehrávání zvuku na nich potřebujete přístup k verzi Wunderfind Pro. Týden je k dispozici pro bezplatné používání a po této době je používání aplikace zpoplatněno. Stejně jako původní aplikace Najít, i Wunderfind zobrazuje mapu s umístěním sluchátek. Čím blíže k nim budete, tím silnější bude jejich signál. Aplikace také zobrazuje, kdy byla sluchátka AirPods naposledy aktivní.

Sluchátka k mobilu Ověřit to!

Petr Koudelka
Petr Koudelka

Milovník nových technologií, léta fascinován mobilními zařízeními. Vášnivý fanoušek gadgetů a tester GSM příslušenství. Nedávno - recenzent elektronických zařízení a redaktor. Ve volném čase se věnuje drátenictví a hraje na konzole. Na blogu etuo píše o problémech, se kterými se dennodenně setkávají uživatelé chytrých telefonů.

Hodnocení: 4.60 / 5.0 (12)
Tvůj názor
Zvolte jednu možnost z výše uvedených prosím.