Jak nabít telefon s poškozeným nabíjecím portem?

Chcete vědět, co si počít v situaci, když telefon nejde nabít pomocí normální síťové nabíječky? Existuje vůbec nějaké řešení? Čemu je lepší se v takové situaci vyhnout?

Místo kabelu použijte indukci

Nabíječky indukční

Pokud není klasické nabíjení možné, využijte výhod bezdrátové nabíječky. Indukční nabíječky fungují na principu elektromagnetické indukce. Důležité je, že umožňují nabíjet zařízení bez použití kabelů. Nabíjení zahájíte jednoduše tím, že umístíte telefon na nabíječku nebo do její bezprostřední blízkosti. Vždy přitom záleží na konkrétním typu.

Indukce jednoznačně přináší řešení, ale ne každý telefon je na bezdrátové nabíjení připravený. Informace o tom, zda model vašeho smartphonu podporuje standard QI a zda je možné ho dobíjet pomocí indukce můžete snadno dohledat v technických specifikacích vašeho zařízení nebo na internetu.

Poslední šance je návštěva servisu

opravy smartphonů

Pokud telefon standard QI nepodporuje a bezdrátové nabíjení nepřipadá v úvahu, nezbývá než se pokusit vadný port opravit. Náklady na jeho opravu se mohou pohybovat od 500 Kč do několika tisíc podle toho, zda je nutná výměna celého systému.

Když se ukáže, že náklady na opravu portu přesahují hodnotu smartphonu, je rozhodně na místě starý telefon oželet a raději své peníze vložit do nákupu nového zařízení.

Nebezpečné nabíjení baterie mimo telefon

samsung galaxy s9

Utratit spoustu peněz za drahou opravu anebo koupi nového zařízení se nechce nikomu z nás. Důrazně vás však varujeme před pokusy nabíjet baterii samostatně mimo telefon. Na internetu se v nejrůznějších diskusích setkáte s těmito typy rad, ale my vám doporučujeme se jim raději vyhnout. V naprosté většině jsou tyto metody velmi nebezpečné a můžou vést k nejrůznějším katastrofám, jako je výbuch nebo požár.

Nabíječky pro mobilní telefony ověřit to!

Petr Koudelka
Petr Koudelka

Milovník nových technologií, léta fascinován mobilními zařízeními. Vášnivý fanoušek gadgetů a tester GSM příslušenství. Nedávno - recenzent elektronických zařízení a redaktor. Ve volném čase se věnuje drátenictví a hraje na konzole. Na blogu etuo píše o problémech, se kterými se dennodenně setkávají uživatelé chytrých telefonů.

Zvolte jednu možnost z výše uvedených prosím.