Jak nabíjet power banku, aby neztrácela výkon

Power banka je skvělé zařízení, které nás může zachránit v mnoha situacích. Naprosto bezkonkurenční je power banka, pokud se vydáte na delší dobu do míst, kde není elektrická energie. Skvělou službu, ale může udělat, pokud vám dítko vybije mobil hraním her nebo jste zkrátka vedli dlouhé pracovní hovory. Jak se, ale k power bance chovat, aby dlouho dobře sloužila? Tady je několik dobrých tipů.

První nabití je klíčové

powerbank

Každá power banka musí být před prvním použitím plně nabitá. Postupujte přesně podle návodu výrobce. Délka nabíjení do plného nabití se může mírně lišit podle zařízení i kapacity. Obvykle je to ale asi 3 hodiny. Po tu dobu nabíjení rozhodně nepřerušujte. Většina zařízení má LED diody, které vás o plném nabití budou informovat.

power banku nabíjíte

Power banky můžete nabíjet přímo ze sítě, pomocí síťového adaptéru, nebo USB připojením k počítači. Připojení k počítači obvykle nabíjí power banku o něco pomaleji.

7 tipů, jak zachovat výkon power banky

power bank

1. Vyvarujte se pouze krátkého dobíjení power banky. Může to mít výrazný vliv na životnost baterie.

2. Ideálně jednou za pár týdnů zcela power banku vybijte. Pak ji hned plně nabijte.

3. Nikdy nenechávejte power banku nepřetržitě v nabíječce nebo připojenou k nějakém zařízení.

4. Nepřetěžujte power banku. Dodržujte postup a délku nabíjení doporučovanou výrobcem.

5. Pokud power banku nabíjíte, nepřipojujte ji zároveň k jinému zařízení.

6. Pro nabíjení power banky používejte pouze originál nebo kvalitní nabíječku či síťové kabely. Pravidelně je kontrolujte, aby nebyly poškozené nebo polámané.

7. Víte-li, že power banku nebudete delší dobu potřebovat, nabijte ji na 50%. Pak ji uschovejte na suchém a chladném místě.

Jsou to jednoduchá pravidla, ale vyplatí se je dodržovat. Až pak budete v nouzi, power banka vás může zachránit.

Power Banky Ověřit to!

Petr Koudelka
Petr Koudelka

Milovník nových technologií, léta fascinován mobilními zařízeními. Vášnivý fanoušek gadgetů a tester GSM příslušenství. Nedávno - recenzent elektronických zařízení a redaktor. Ve volném čase se věnuje drátenictví a hraje na konzole. Na blogu etuo píše o problémech, se kterými se dennodenně setkávají uživatelé chytrých telefonů.

Hodnocení: 4.40 / 5.0 (4)
Tvůj názor
Zvolte jednu možnost z výše uvedených prosím.