Jak můžete přepnout váš telefon na webkameru?

Rádi telefonujete se svými známými pomocí webkamery? Zamilovali jste si online video hovory? Cítíte se vždy během těchto telefonátů, jako byste byli s daným člověkem ve stejné místnosti? Už si ani nedokážete představit, jaké to bylo, když jste s přáteli či příbuznými telefonovali normálně přes telefon? Ovšem vaše webkamera se nečekaně porouchala? Přinášíme vám jednoduchý návod, jak můžete svůj vlastní telefon využít stejně dobře, jako svou webkameru.

Příprava použití telefonu jako webkamery

logo droidcam

Aby bylo možné využít svůj telefon jako webkameru, je nutné jej k tomu připravit. Ze své podstaty totiž telefon není webkamerou, stejně jako není webkamera telefonem. Proto je potřeba nainstalovat do telefonu speciální aplikaci, která vám tuto modifikaci vašeho zařízení umožní.

Jednoduchým nástrojem k přepnutí telefonu do stavu webkamery je pro Android aplikace DroidCam. Tuto aplikaci si můžete stáhnout z oficiálních stránek Androidu. Její instalace je velice jednoduchá a zvládne ji naprosto každý.

Jakmile máte nástroj ve svém telefonu nainstalován a spuštěn, můžete přejít k propojení vašeho telefonu s počítačem. To provedete jednoduše buď pomocí kabelu USB anebo pomocí Wifi/LAN připojení. Po propojení se na vašem telefonu objeví, jak si přejete danou aplikaci spustit.

Jaké propojení telefonu s počítačem je výhodnější?

telefon a notebook

Zmínili jsme, že svůj telefon můžete s počítačem propojit dvěma způsoby. Buď můžete zvolit kabel USB, anebo Wifi/LAN připojení. Která z těchto možností je výhodnější?

Ač se použití kabelu USB zdá jako obstarožní a nepraktické, neboť najednou nebudete moct s telefonem jednoduše manipulovat, protože bude propojen s počítačem, je tato možnost kupodivu nejvýhodnější.

Pokud totiž propojíte svůj telefon a počítač pomocí Wifi/LAN, nejste sice omezeni žádným kabelem, ale na druhou stranu dochází k rychlému vybíjení vašeho telefonu. V takovém případě je proto potřeba ještě použití nabíječky nebo powerbanky. Kdežto v případě propojení pomocí kabelu USB tento problém zcela odpadá. Zároveň nemůže dojít k výpadku během hovoru z důvodu přerušení signálu. Propojení telefonu pomocí kabelu USB je tak velice praktické a účinné.

Funguje váš telefon správně?

notebook

Nainstalovali jste si aplikaci DroidCam do svého telefonu? Propojili jste řádně telefon s počítačem? Pak už zbývá poslední krok, a to zkontrolovat, zda to vlastně celé funguje.

To uděláte nejjednodušeji ve Skypu. Otevřete si tedy Skype, klikněte na Nástroje, vejděte do nabídky Možnosti a zde klikněte na Nastavení videa. V poli „vyberte webovou kameru” vyhledejte svou kameru v podobě telefonu, která se zde objeví pod názvem DroidCam Source. Otestujte si, zda vše funguje a pokud vše pojede bez problémů, můžete začít videohovor.

V dnešní moderní době plné technologií už není nic problémem. I ze svého telefonu můžete jednoduše udělat webkameru. Nemusíte proto smutnit, pokud vám vaše oblíbená webkamera přestane fungovat. Jediné, co zatím moderní technologie nedokáží, tak udělat pomocí jednoduché aplikace z webkamery telefon.

kabely do mobilu ověřit to!

Petr Koudelka
Petr Koudelka

Milovník nových technologií, léta fascinován mobilními zařízeními. Vášnivý fanoušek gadgetů a tester GSM příslušenství. Nedávno - recenzent elektronických zařízení a redaktor. Ve volném čase se věnuje drátenictví a hraje na konzole. Na blogu etuo píše o problémech, se kterými se dennodenně setkávají uživatelé chytrých telefonů.

Hodnocení: 4.30 / 5.0 (10)
Tvůj názor
Zvolte jednu možnost z výše uvedených prosím.