Jak jednoduše přejít ze starého mobilu na nový?

Držíte v rukou nový mobil a přemítáte, jak ho co nejjednodušeji zprovoznit. Základ je samozřejmě vložit SIM kartu a mobil pustit. Ale co všechna ta důležitá data, kontakty, nastavení a hlavně aplikace. Naštěstí už jsou pryč doby, kdy bylo nezbytné vše znovu ručně nastavovat a přepisovat. Přejít na nový model iPhone nebo Androidu není nic složitého. Podívejte se, jak se to dá jednoduše zařídit.

Přecházíte na nový iPhone

apple telefony

Od iOS11 je přechod mezi telefony iPhone hračkou. Přišel totiž s funkcí Rychlý start, která data a nastavení přetáhne za vás. Chce to jen mít u sebe i původní mobil Apple s minimálně iOS11. Zapněte na něm Bluetooth a Wi-Fi a do nového zařízení vložte SIM kartu. Mobily dejte k sobě a nové zařízení zapněte. Na starém zařízení se spustí funkce pro nastavení nového iPhonu.

Využití iCloudu

Pokud víte, že budete muset staré zařízení odevzdat dříve, než budete mít nový iPhone v ruce, využijte iCloud. Ostatně vyplatí se, mít pravidelné zálohy v iCloudu pro případ ztráty, či rozbití telefonu.

Přechod mezi dvěma mobily s Androidem

android telefony

Díky tomu, že operační systém Android je od společnosti Google, je přechod mezi telefony s Androidem také velice snadný. Pravděpodobně jste po celou dobu využívali svůj účet na Googlu. Pokud ne, založte si ho a telefon s ním synchronizujte. V Nastavení najděte Účty a položku Google. Přihlaste se k mailu a označte položky, které chcete synchronizovat. V novém telefonu pak udělejte totéž. Takto přetáhnete kontakty, kalendář nebo třeba maily.

Pro přenesení aplikací do nového mobilu musíte udělat zálohu celého telefonu. Může to být do vašeho počítače, cloudu či na kartu. Každý výrobce nabízí jiné možnosti, proto je dobré podívat se na stránky výrobce vašeho telefonu nebo si v Google Play zkusit najít přechodovou aplikaci výrobce.

Přechod mezi iOS a Androidem

Odcházíte-li od Applu, nebude přechod mezi telefony úplně jednoduchý. Apple si své aplikace chrání a tak zdaleka ne všechny mají svou androidí verzi. I tak existuje oficiální stránka Switch to Android, která vám přechod usnadní.

Míříte-li z Androidu na nový iPhone, je to podobné. I zde existují jistá omezení a zároveň aplikace, která s přechodem pomůže. Stačí jen do vyhledávače zadat Přechod na iOS.

Pouzdra na mobil Ověřit to

Petr Koudelka
Petr Koudelka

Milovník nových technologií, léta fascinován mobilními zařízeními. Vášnivý fanoušek gadgetů a tester GSM příslušenství. Nedávno - recenzent elektronických zařízení a redaktor. Ve volném čase se věnuje drátenictví a hraje na konzole. Na blogu etuo píše o problémech, se kterými se dennodenně setkávají uživatelé chytrých telefonů.

Zvolte jednu možnost z výše uvedených prosím.