Jak funguje vyhledávání obrázků v telefonu?

Vyhledávání obrázků v Googlu je velmi užitečná funkce. Hodí se například v případě, když na webu najdete zajímavou fotku a chcete se o ní dozvědět více. Neocenitelná je tato služba v případě, že se chcete ujistit, že někdo bez vašeho souhlasu nepoužívá fotografie, které jste před tím umístili na web.

Jak na vyhledávání obrázků v mobilu?

vyhledávání obrázků v telefonu

Funkce vyhledávání obrázků v Googlu funguje o to lépe, o co je obrázek, který hledáte oblíbenější. Jednoduše čím víc se vyskytuje na webu, tím lépe. Proto třeba můžeme najít mnohem víc výsledků, když dáme hledat nějakou známou památku, než třeba vlastní fotografii. Tedy samozřejmě pokud nejste opravdu známá osobnost.

Když chcete najít v Googlu co nejvíc obrázků jako je ten, který vás zajímá:

1. Klikněte na obrázek přímo na webové stránce, kde jste ho našli a podržte

2. Z nabízených možností zvolte „kopírovat obrázek“

3. V Googlu zvolte funkci „images“ a do pole pro vkládání vložte zkopírovaný obrázek.

Ve výsledcích vyhledávání se zobrazí stránky, na kterých je obrázek umístěný, jeho parametry a podobné obrázky.

Všechny obrázky a URL adresy, které se během vyhledávání obrázků zobrazí, si Google vždy ukládá. Firma tento postup používá ke zlepšení svých služeb.

Aplikace pro identifikaci obrázků v mobilu

aipoly

Na trhu v současné době existuje spousta zajímavých aplikací, které umožňují identifikovat nejrůznější objekty pomocí fotoaparátu ve vašem telefonu. Jedním z nich je například aplikace Aipoly, která je zdarma dostupná v telefonech iPhone i těch s platformou Android a to v Google či Obchod Play či AppStore. Aplikace dokáže rozpoznat objekty a to aniž byste je museli napřed vyfotit.

Velmi dobře si aplikace vede při rozpoznávání nejrůznějších druhů předmětů každodenní potřeby, různých druhů potravin a dokonce i zvířat a rostlin. Na druhou stranu spoustu věcí stále poznat nedokáže a vyžaduje vylepšení i aktualizace.

Pouzdra na mobil Ověřit to

Petr Koudelka
Petr Koudelka

Milovník nových technologií, léta fascinován mobilními zařízeními. Vášnivý fanoušek gadgetů a tester GSM příslušenství. Nedávno - recenzent elektronických zařízení a redaktor. Ve volném čase se věnuje drátenictví a hraje na konzole. Na blogu etuo píše o problémech, se kterými se dennodenně setkávají uživatelé chytrých telefonů.

Zvolte jednu možnost z výše uvedených prosím.