Jak aktualizovat Bluetooth v telefonu?

Při používání smartphonu starší generace se může stát, že telefon nebude chtít spolupracovat se zařízením, které pracuje s novějším standardem Bluetooth. To může mít vliv na schopnost spárovat zařízení, ale může dojít i k tomu, že telefon toto zařízení vůbec nerozpozná. V této situaci bude nutné Bluetooth v telefonu aktualizovat.

Standardy Bluetooth

1. Jak aktualizovat Bluetooth v telefonu?

Díky připojení přes Bluetooth můžete bezdrátově posílat soubory mezi telefonem a dalšími zařízeními. Například vám umožňuje přehrávat hudbu na mobilním reproduktoru, ovládat robotický vysavač nebo přenášet data do notebooku. Někdy se však může stát, že zařízení nebudou vzájemně kompatibilní.

Technologie Bluetooth existuje na trhu již slušnou řádku let. Během této doby šel její vývoj neustále kupředu. Proto může mít Bluetooth v jednotlivých telefonech odlišné standardy. Jedná se hlavně o rychlost přenosu dat, ale také o rozsah komunikace. Ve výsledku to znamená, že pokud máte smartphone s technologií Bluetooth 3.0 a mobilní reproduktor s technologií Bluetooth 5.0, pravděpodobně nebudete schopni obě zařízení navzájem spárovat. Technický standard bohužel není možné aktualizovat. Jedinou cestou, jak získat smartphone s nejnovější verzí Bluetooth, je pořídit si novější zařízení.

Je možné Bluetooth v telefonu aktualizovat?

2. Jak aktualizovat Bluetooth v telefonu?

Jediným způsobem, jak Bluetooth v telefonu aktualizovat, je aktualizace celého operačního systému. Smartphone je vždy dobré aktualizovat na nejnovější dostupnou verzi systému Android nebo iOS, protože některé aktualizace jejich fungování vylepší. Umožní to například získat přístup k novým aplikacím, které fungují přes Bluetooth, a dříve nebylo možné je používat. Pokud zaznamenáte jakékoliv problémy s fungováním sítě Bluetooth, vaše první kroky by měly vést k aktualizaci operačního systému.

Pokud jste si jisti, že máte nejnovější verzi softwaru pro váš smartphone a Bluetooth stále žádné zařízení nevidí, zkontrolujte na obou zařízeních jejich verze funkce Bluetooth. Jestliže má zařízení, se kterým jste chtěli váš smartphone spárovat, mnohem novější verzi Bluetooth, dobré zprávy pro vás nemáme. V této situaci nezbývá, než koupit nový telefon nebo si najít jiné zařízení se stejnou bezdrátovou verzí.

Prenosné reproduktory ověřit to!

Petr Koudelka
Petr Koudelka

Milovník nových technologií, léta fascinován mobilními zařízeními. Vášnivý fanoušek gadgetů a tester GSM příslušenství. Nedávno - recenzent elektronických zařízení a redaktor. Ve volném čase se věnuje drátenictví a hraje na konzole. Na blogu etuo píše o problémech, se kterými se dennodenně setkávají uživatelé chytrých telefonů.

Hodnocení: 4.20 / 5.0 (10)
Tvůj názor
Zvolte jednu možnost z výše uvedených prosím.