Huawei P40 a Huawei P40 Pro - srovnání

Společnost Huawei se nehodlá jen tak nechat připravit o svou tvrdě vydobytou pozici na trhu a znovu je tu s novými, vylepšenými novinkami na poli smartphonů. Na mysli teď máme vlajkové lodě Huawei P40 a Huawei P40 Pro, které si vysloužily uznání jak svou výjimečnou výkonností, tak nadupanými bateriemi. Jaký je ale mezi těmito dvěma modely rozdíl a který je lepší si koupit?

Huawei P40 a Huawei P40 Pro – technické specifikace

1. Huawei P40 a Huawei P40 Pro - srovnání

Telefony Huawei P40 a Huawei P40 Pro se na trhu objevily v prvním čtvrtletí roku 2020. Podobně jako předchozí modely v řadě vyvolaly největší rozruch svými fotoaparáty a možnostmi, které skýtají. Modul s kamerami je opět vybavený renomovanými objektivy Leica. Jsou však oba fotoaparáty na obou smartphonech stejné? A v jakých dalších parametrech se Huawei P40 od Huawei P40 Pro liší?

• Rozdíly mezi Huawei P40 a Huawei P40 Pro začínají u jejich vzhledu. Huawei P40 Pro je na první pohled větší než základní verze. Úhlopříčka obrazovky nabízí 6,58 palce, zatímco u Huawei P40 je to pouze 6,10 palce. Rozlišení a třída OLED displejů však přitom zůstává stejná.

• Větší displej P40 Pro se promítá i do větší hmotnosti: 209 g namísto 175 g v základní verzi.

• Huawei P40 má výrazně nižší ochranu proti prachu a vodě: IP53. Jeho verzi Pro byl udělen standard IP68, který zaručuje úplnou odolnost proti prachu a ochranu proti dlouhodobému ponoření do vody.

• S nižší hmotností souvisí také menší baterie. Huawei P40 poskytuje 3 800 mAh. U Huawei P40 Pro je kapacita baterie plných 4200 mAh. Obě baterie podporují technologii rychlého nabíjení SuperCharge, avšak pouze Huawei P40 Pro je možné nabíjet také indukčně.

• Huawei P40 Pro má dvojnásobnou vnitřní paměť: 256 GB místo 128 GB v základní verzi.

• I přestože má hlavní objektiv zadní kamery v obou smartphonech stejných 50 Mpx, Huawei P40 Pro zvýšil digitální zoom z 30 na 50x.

• U Huawei P40 Pro je druhý objektiv zadní kamery podstatně lepší: má 40 Mpx místo 16 Mpx. Podobně se u obou kamer liší 18mm ohnisková vzdálenost s f/1,8 a f/2,2.

• Ve verzi Pro najdeme lepší také teleobjektiv. Nabízí 12 Mpx a bezztrátový zoom 5x, zatímco u modelu P40 je to 8 Mpx a 3x.

• V neposlední řadě má Huawei P40 Pro také čtvrtý objektiv, speciálně určený pro měření hloubky se zorným úhlem 78 stupňů. V základní verzi nic podobného k dispozici není.

Huawei P40 a Huawei P40 Pro – závěr

Jak je patrné z tohoto srovnání, Huawei P40 Pro je v mnoha ohledech efektivnější než Huawei P40. Mimo jiné znovu vyzdvihněme větší, 4200 mAh baterii, která podporuje technologii indukčního nabíjení, nebo dvojnásobnou interní paměť. Tento smartphone má také výrazně lepší zadní kameru. Najdeme na něm další objektiv pro měření hloubky, kamery s více pixely i lepší optický zoom. Pokud si pořídíme Huawei P40 ve verzi Pro, získáme záruku maximálního zabezpečení, alespoň pro to hovoří certifikát vodotěsnosti a prachutěsnosti IP68. Pro někoho může být výhodou menší displej u Huawei P40, díky kterému je smartphone praktičtější a snáz se vejde do kapsy. Rozhodující však bude nejspíš značný cenový rozdíl mezi oběma telefony. Model P40 Pro může být dražší klidně o 6 000 Kč.

Obaly pro mobil Huawei P40 ProObaly pro mobil Huawei P40

Petr Koudelka
Petr Koudelka

Milovník nových technologií, léta fascinován mobilními zařízeními. Vášnivý fanoušek gadgetů a tester GSM příslušenství. Nedávno - recenzent elektronických zařízení a redaktor. Ve volném čase se věnuje drátenictví a hraje na konzole. Na blogu etuo píše o problémech, se kterými se dennodenně setkávají uživatelé chytrých telefonů.

Hodnocení: 4.60 / 5.0 (12)
Tvůj názor
Zvolte jednu možnost z výše uvedených prosím.