Huawei P30 a Huawei P30 Pro - srovnání

Huawei P30 Pro se řadí mezi špičkové novinkové fotomobily. Co nabízí a jak si stojí ve srovnání s verzí P30?

Huawei na první pohled

Huawei P30 a Huawei P30 Pro - srovnání

Rozdíl je viditelný už na první pohled. Model Huawei P30 Pro je větší. Verze Pro dostala do vínku displej o velikosti 6,5", zatímco jeho „kolega“ Huawei P30 se musí spokojit s OLED displejem o velikosti jen 6,1", který navíc není prohnutý. U obou však bylo shodně zachováno rozlišení 1080 x 2340 px.

Vyšší kapacita baterie

Většímu displeji pak samozřejmě nutně musí odpovídat vyšší kapacita baterie. Pro Huawei P30 Pro zvolili vývojáři hodnotu 4200 mAh, kdežto základní model Huawei P30 z dílny čínského výrobce je vybaven baterií o kapacitě 3650 mAh. Na druhou stranu ale model Huawei P30 podporuje i bezdrátové nabíjení. Velmi praktickou funkcí je taktéž nabíjení reverzní.

Díky úhlopříčce displeje se zmenšily rozměry přístroje jako takového. Huawei P30 Pro má 69 × 150 mm, kdežto menší model zůstal na velikosti 141 × 65 mm. Vyšší model se současně může pochlubit vyšší odolností. U zařízení s přídomkem Pro je to IP68. Huawei P30 má odolnost IP53.

Rozdíly „pod kapotou“

Přes absenci HDMI i infraportu může u mnoha kupujících hrát roli ještě jeden velice důležitý detail. Na rozdíl od verze Huawei P30 si totiž Pro zachoval u výrobce telefonu Huawei přítomnost klasického 3,5 mm jacku na sluchátka. To ocení nejvíce ti, kteří si bez klasického poslechu hudby do sluchátek už nedokáží představit svůj běžný den.

Koncepci konfiguračně lépe vybaveného telefonu odpovídá i velikost interního úložiště. Huawei P30 nabízí uživatelům 128 GB. Základní kapacitu pak navyšuje verze Huawei P30 Pro ještě na 256 GB nebo dokonce na 512 GB.

Klíčový prvek obou smartphonů

Rozdíl je i v klíčovém prvku obou smartphonů, tedy ve fotoaparátu. Model Huawei P30 Pro se může pochlubit čtveřicí fotoaparátů Leica. Celý systém zahrnuje vysoce citlivou čočku o rozlišení 40 Mpx, dále 20 Mpx ultra širokou čočku, snímač pro SuperZoom a snímač HUAWEI TOF. Naproti tomu základní varianta zařízení Huawei P30 využívá trojici snímačů Leica. Tvoří je 40 Mpx Super Sensing kamera, dále 16 Mpx ultra širokoúhlý objektiv a 8 Mpx teleobjektiv.

Obaly pro mobil Huawei P30Obaly pro mobil Huawei P30 Pro

Petr Koudelka
Petr Koudelka

Milovník nových technologií, léta fascinován mobilními zařízeními. Vášnivý fanoušek gadgetů a tester GSM příslušenství. Nedávno - recenzent elektronických zařízení a redaktor. Ve volném čase se věnuje drátenictví a hraje na konzole. Na blogu etuo píše o problémech, se kterými se dennodenně setkávají uživatelé chytrých telefonů.

Hodnocení: 4.10 / 5.0 (19)
Tvůj názor
Zvolte jednu možnost z výše uvedených prosím.