Huawei MediaPad M5 Lite 8 a Huawei MediaPad M5 Lite 10 – srovnání

Tablet Huawei MediaPad M5 Lite 10 si odbyl svou premiéru v srpnu 2018. Měl vhodně doplňovat tehdejší nabídku mobilních zařízení. V březnu 2019 byl potom na český trh s elektronikou uveden tablet Huawei MediaPad M5 Lite 8. Navzdory klesající poptávce po tomto typu zařízení šlo o vylepšenou verzi předchozího tabletu. Najdou se mezi oběma zařízeními velké rozdíly? A pokud ano, který model je výhodnější si pořídit?

Huawei MediaPad M5 Lite 8 a Huawei MediaPad M5 Lite 10 – rozdíly

Huawei MediaPad M5 Lite 8 a Huawei MediaPad M5 Lite 10 – srovnání

Ke změnám v designu tabletů nedochází tak často a výrazně jako v případě smartphonů. Přesto jde najít několik rozdílů, které můžeme při prvním pohledu na tablety MediaPad M5 Lite 8 a MediaPad M5 Lite 10 zaznamenat. Starší model používá rovnoměrný černý rámeček, kdežto novější používá bílý rámeček se svisle zúženými hranami, který se trochu podobá oblíbeným iPadům. Také objektiv přední kamery změnil svou pozici - v M5 Lite 10 je v rohu delší strany, M5 Lite 8 na té kratší.

Mnohem více změn však najdeme v technických specifikacích.

• Nový MediaPad M5 Lite 8 je o 4 cm kratší i užší a také o 1 cm tenčí, což se promítá také do jeho nižší hmotnosti. Lehčí je o plných 150 g. Přesto má tablet vyšší generace téměř stejnou plochu obrazovky, 8" místo 10,1", kterými disponuje MediaPad M5 Lite 10.

• Oba tablety mají displeje se stejným rozlišením, ovšem M5 Lite 8 má o něco vyšší hustotu pixelů na palec.

• Menší rozměry a hmotnost přístroje M5 Lite 8 vyústily ve snížení kapacity baterie z 7500 mAh u M5 Lite 10 na 5100 mAh. Nová verze tabletu byla rovněž zbavená funkce rychlého nabíjení.

• Starší MediaPad M5 Lite 10 obsahuje účinnější procesor HiSilicon KIRIN 659 s taktovací frekvencí 2,36 GHz. M5 Lite 8 pracuje s procesorem HiSilicon KIRIN 710 s frekvencí 2,2 GHz. Nástupce M5 Lite 10 má také méně paměti RAM (3 místo 4 GB) a menší vnitřní paměť (32 místo 128 GB).

• M5 Lite 10 nabízí ochranu zařízení pomocí otisku prstů, kterou novější model tabletu nemá. M5 Lite 8 také na rozdíl od svého předchůdce obsahuje výrazně méně senzorů.

• Lepší hlavní fotoaparát najdeme v MediaPad M5 Lite 8 (13 místo 8 Mpx). Disponuje také funkcí Video Slow Motion, která umožňuje nahrávat filmy s dvojnásobným počtem snímků za sekundu. Přední fotoaparáty se u obou tabletů neliší.

• Mezi další lákadla tabletu MediaPad M5 Lite 8 patří rádio FM a moderní způsob hlasových hovorů VoLTE.

• MediaPad M5 Lite 8 pracuje na novějším operačním systému Android 9.0 Pie, kdežto MediaPad M5 Lite 10 na Androidu 8.0 Oreo.

Huawei MediaPad M5 Lite 8 a Huawei MediaPad M5 Lite 10 – závěr

Po důkladném srovnání obou modelů není snadné vybrat lepší variantu. Starší MediaPad M5 Lite 10 je o něco větší a těžší, má však výkonnější procesor a baterii s větší kapacitou, navíc s funkcí rychlého nabíjení. Na druhou stranu MediaPad M5 Lite 8 disponuje lepší zadní kamerou a umožňuje nahrávat filmy ve vyšší kvalitě. Cenový rozdíl mezi oběma zařízeními se snadno stírá, zvláště pokud zvolíte zařízení založené na technologii LTE, oproti pouhé Wi-Fi.

Obaly pro mediapad m5 lite 8Obaly pro mediapad m5 lite 10

Petr Koudelka
Petr Koudelka

Milovník nových technologií, léta fascinován mobilními zařízeními. Vášnivý fanoušek gadgetů a tester GSM příslušenství. Nedávno - recenzent elektronických zařízení a redaktor. Ve volném čase se věnuje drátenictví a hraje na konzole. Na blogu etuo píše o problémech, se kterými se dennodenně setkávají uživatelé chytrých telefonů.

Zvolte jednu možnost z výše uvedených prosím.