Huawei Mate 30 a Huawei Mate 30 Pro - srovnání

Telefony Huawei Mate 30 i Huawei Mate 30 Pro byly uvedené na trh ve třetím čtvrtletí roku 2019 a staly se vážným ohrožením pro vlajkové lodě značek Samsung a Apple. Přestože jsou oba chytré telefony špičkové, mají kvalitní prvky a obrazovky AMOLED, liší se v několika důležitých funkcích. Která verze Huawei Mate 30 je lepší, pokud vezmeme v úvahu také cenové rozdíly?

Huawei Mate 30 a Huawei Mate 30 Pro – rozdíly

Huawei Mate 30 a Huawei Mate 30 Pro - srovnání

Na první pohled se oba chytré telefony svým vzhledem příliš neliší. Mate 30 Pro má však ještě štíhlejší tělo a jeho displej díky svému zjednodušenému tvaru zvolna přechází do pouzdra. Na zadní straně smartphonu jsou v základní verzi tři kamery a v rozšířené verzi hned čtyři. Další rozdíl najdeme ve tvaru telefonů. Huawei Mate 30 je širší a má zaoblenější rohy.

Najdou se další rozdíly v technických specifikacích chytrých telefonů? 

• Huawei Mate 30 má certifikát IP53, což znamená, že je smartphone do určité míry odolný vůči vodě a prachu. Verze Pro má navíc odolnost proti vodě a prachu IP68, což značí úplnou ochranu proti prachu i proti dlouhodobému ponoření do vody. Ošetření The Corning Gorilla Glass také hovoří ve prospěch Mate 30 Pro.

• Mate 30 Pro je o 3 mm užší, méně než 4 mm kratší a 4 mm tenčí. To se odráží na jeho hmotnosti, která je nižší o 1 g.

• Huawei Mate 30 má větší, 6,62"displej než Huawei Mate 30 Pro s 6,53" displejem. U druhého smartphonu se však setkáme s rozlišením vyšším o 20 ppi.

• Navzdory svým menším rozměrům se uvnitř Mate 30 Pro skrývá baterie Li-Pro s 4500 mAh s delší životností. Oba chytré telefony mají funkci rychlého nabíjení.

• Vestavěná paměť v Mate 30 a Mate 30 Pro je stejná, dosahuje 128 GB, ale v případě Mate 30 Pro máte možnost pořídit si model také s 256 GB paměti.

• Huawei Mate 30 je nabízen ve variantách s 6 a 8 GB RAM, zatímco Mate 30 Pro pouze s 8 GB.

• Rozdíly můžeme najít také v kamerách. Mate 30 Pro obsahuje duální blesk a jeho druhý fotoaparát má 40 Mpx, namísto 16 Mpx jako ve standardní verzi. Kromě toho má rozšířená verze také čtvrtou čočku s 8 Mpx.

• Přední kamerou také oslní spíš Huawei Mate 30 Pro. Má 32 Mpx namísto 24 Mpx na Huawei Mate 30. Kromě toho má rozšířená verze druhý přední objektiv.

• Od barometru a výškoměru, které najdete v základním modelu, bylo u Huawei Mate 30 Pro upuštěno. Zařízení také nemá žádný zvukový konektor ani tlačítko napájení.

Huawei Mate 30 a Huawei Mate 30 Pro – závěr

Po shrnutí všech rozdílů mezi základní a rozšířenou verzí Huawei Mate 30 můžeme objektivně konstatovat, že smartphone ve verzi Pro je lepší volbou. Jeho velkou výhodou je možnost volby větší vnitřní paměti a paměti RAM, ale také samotný design smartphonu včetně čelních a zadních čoček. Pro úplnost však musíme zmínit velký rozdíl v ceně, který může činit více než 2 000 Kč. Verze Pro také nebude vyhovovat lidem, kteří si zvykli na kabelová sluchátka, protože telefon nemá konektor Audio Jack. Co se procesorů týče, telefony z toho vychází na stejno. Výkon od obou můžeme čekat podobný.

Obaly pro mobil Huawei Mate 30 ProObaly pro mobil Huawei Mate 30

Petr Koudelka
Petr Koudelka

Milovník nových technologií, léta fascinován mobilními zařízeními. Vášnivý fanoušek gadgetů a tester GSM příslušenství. Nedávno - recenzent elektronických zařízení a redaktor. Ve volném čase se věnuje drátenictví a hraje na konzole. Na blogu etuo píše o problémech, se kterými se dennodenně setkávají uživatelé chytrých telefonů.

Hodnocení: 4.50 / 5.0 (10)
Tvůj názor
Zvolte jednu možnost z výše uvedených prosím.