Hranaté bubliny Messengeru na telefonech Xiaomi – jak je vypnout?

V závislosti na značce a modelu telefonu, a také na verzi jeho operačního systému, se fungování aplikace Messenger může do značné míry odlišovat. Proto někdy dochází k problémům, jako jsou hranaté bubliny Messengeru na telefonech Xiaomi, které znemožňují normální používání aplikace. Z čeho přesně podobné problémy plynou a jak je můžete vyřešit? Vysvětlíme to v tomto článku.

Hranaté bubliny Messengeru na telefonech Xiaomi – čím jsou způsobeny?

1. Hranaté bubliny Messengeru na telefonech Xiaomi – jak je vypnout?

Přesný způsob fungování Messengeru je přímým výsledkem verze aplikace, kterou používáte na svém smartphonu Xiaomi. Navíc ho ovlivňuje také verze operačního systému Android instalovaného na chytrém telefonu. Na příklad Android 11 změnil funkci bublin v Messengeru do té míry, že výrazně zkomplikoval jakékoliv používání této aplikace majiteli telefonů značky Xiaomi. Bubliny se z kulatých změnily na hranaté a začaly způsobovat zasekávání se Messengeru během prohlížení a odepisování na zprávy.

Jak změnit bubliny Messengeru na Xiaomi?

Některé verze systému Android a aplikace Messenger umožňují zapínání a vypínání bublin se zprávami, a dokonce změnu jejich vzhledu. Pokud chcete zkusit, jestli tuto možnost zpřístupňuje váš telefon:

1. Spusťte aplikaci Messenger.

2. Ťukněte na svůj avatar v levém horním rohu displeje.

3. Sjeďte dolů na displej.

4. Ťukněte na ikonu popsanou jako „Bubliny chatu“.

5. V závislosti na verzi Androidu a Messengeru můžete jejím prostřednictvím zapnout/vypnout bubliny nebo změnit jejich nastavení.

6. V druhém případě je možné nastavit tzv. kolečka, tedy samotné profilové fotografie lidí, kteří vám píší, nebo si nastavit tzv. chytrý náhled, tedy částečnou viditelnost obsahu zpráv, které dostáváte.

Jak vypnout hranaté bubliny Messengeru na telefonech Xiaomi?

Pokud z nějakého důvodu bubliny Messengeru na Xiaomi neodpovídají vašim preferencím a nemůžete je změnit prostřednictvím standardního nastavení telefonu, musíte se uchýlit k pokročilejším řešením. Ta se týkají odstranění aktualizované verze aplikace Messenger a stažení předchozí, která vám vyhovovala. Lze to udělat následovně:

1. Otevřete nastavení telefonu.

2. Přejděte do kategorie „Aplikace“.

3. Vyhledejte na seznamu aplikací „Messenger“.

4. Ťukněte na název aplikace. V dalším okně se vám pod názvem zobrazí číslo odpovídající verzi aplikace – tuto verzi nechcete používat.

5. Vyberte možnost „Odinstalovat“.

6. Po odinstalování Messengeru otevřete na svém telefonu obchod Play.

7. Vyhledejte v něm Messenger.

8. Ťukněte na 2 tečky v pravém horním rohu displeje.

9. Zrušte označení volby „Autoaktualizace“.

10. Stáhněte si a nainstalujte aplikaci Messenger.

11. Pokud smartphone stáhl starší verzi Messengeru, měl by být váš problém s hranatými bublinami vyřešen.

12. Pokud byla stažena stejná verze aplikace, musíte znovu odinstalovat Messenger a stáhnout jeho starší verzi zpřístupněnou mimo obchod Play. Myslete ovšem na to, abyste aplikaci stáhli z důvěryhodného zdroje!

13. Nezapomínejte, že pro vás vhodná verze aplikace se může odlišovat v závislosti na tom, který Android používáte, a problému, na nějž jste narazili. Na příklad abyste vypnuli hranaté bubliny Messengeru na telefonech Xiaomi s Androidem 11, doporučuje se stažení Messengeru ve verzi 266 nebo starší.

pouzdra na mobil overit to

Petr Koudelka
Petr Koudelka

Milovník nových technologií, léta fascinován mobilními zařízeními. Vášnivý fanoušek gadgetů a tester GSM příslušenství. Nedávno - recenzent elektronických zařízení a redaktor. Ve volném čase se věnuje drátenictví a hraje na konzole. Na blogu etuo píše o problémech, se kterými se dennodenně setkávají uživatelé chytrých telefonů.

Hodnocení: 4.60 / 5.0 (12)
Tvůj názor
Zvolte jednu možnost z výše uvedených prosím.