Existuje ideální zabezpečení dětského telefonu?

Dítě a vlastní mobil, to je kapitola sama o sobě. Vlastní smartphony mají děti už na prvním stupni základní školy. Dovolují rodičům být s dítětem v kontaktu a dětem víc zábavy i spojení s kamarády. Nicméně děti mají svůj svět a ne vše z toho dospěláckého do něj patří. Navíc žijí daleko aktivněji než my, což je pro smarphone doslova fyzickým ohrožením. Neprozradíme vám, jak ideálně zabezpečit telefon vašeho dítěte, ale nabídneme vám 5 možností, jak udělat maximum.

1. Zabezpečení před nechtěným obsahem

Google Family Ink

S prvním mobilem pro svou ratolest to řeší většina rodičů. Jak zajistit, aby se dítko nedostalo k nevhodnému obsahu na internetu. Základem jsou bezpečnostní nastavení přímo v Androidu a iOS. Google Family Link vám pomůže udržet kontrolu nad tím, co vaše dítě v mobilu používá. Můžete mít nastavené heslo, bez kterého si dítko nic nestáhne. Jde omezit i prohlížeč.

2. Pravidla a jejich dodržování

Apple iPhone

I když můžete omezit čísla, na které lze z telefonu volat (typické je zablokování čísel začínajících 8 a 9), chybí účinná ochrana před neznámými čísly, které se vašemu dítěti mohou dovolat. Zde se vám zúročí dobrý vztah s dítětem. Chce to fair play dohodu, aby neznámé čísla nezvedalo.

3. Odolné obaly na mobil

Děti jsou velice aktivní. Hrají si s kamarády, běhají venku. Jejich telefon je tak po celý den vystavený různým rizikům. Nebezpečí poškrábání či rozbití vyřeší odolné pouzdro na mobil. Skvělá jsou například bumper pouzdra, která mají hliníkový rám. Takové pouzdro na mobil je prakticky nerozbitné.

4. Ochrana obrazovky

Další místo, které je nutné ochránit je citlivý displej mobilu. Na trhu jsou ochranné fólie a tvrzená skla. Tvrzená skla na mobily jsou topem v ochraně displeje. Jsou natolik tvrdá, že je nepoškrábe ani kovový hrot klíčů, se kterým se mobil může potkat v dětském batohu. Ochranná folie je měkčí, ale skvěle funguje s odolným pouzdrem na mobil.

5. Silikonové pouzdra a plastové obaly

pouzdra na mobil

Mezi dětmi jsou oblíbené plastové a silikonové pouzdra, které mohou mít vtipné obrázky. Navíc jsou silikonové pouzdra příjemné na držení. A bonus navíc – skvěle se udržují v čistotě. Stačí jen pouzdro sundat z mobilu, umýt v teplé vodě se saponátem a důkladně vysušit. Silikonové pouzdra ochrání záda telefonu před poškozením.

Nevíte si se zabezpečením dětského mobilu rady? Podívejte se na Google a speciálně na to, jak funguje Google Family Link. Na Google najdete rady ostatních rodičů, kteří před časem řešili stejnou situaci. V každém případě je dobře myslet na bezpečí vašich dětí, i na to na mobilních zařízeních.

Pouzdra na mobil Ověřit to

Petr Koudelka
Petr Koudelka

Milovník nových technologií, léta fascinován mobilními zařízeními. Vášnivý fanoušek gadgetů a tester GSM příslušenství. Nedávno - recenzent elektronických zařízení a redaktor. Ve volném čase se věnuje drátenictví a hraje na konzole. Na blogu etuo píše o problémech, se kterými se dennodenně setkávají uživatelé chytrých telefonů.

Hodnocení: 4.20 / 5.0 (10)
Tvůj názor
Zvolte jednu možnost z výše uvedených prosím.